Vytíženost hráčů v uplynulé sezóně

předchozím článku jsme se podívali na rostoucí marodku. Dnešním tématem bude naopak vytíženost hráčů v uplynulé sezóně 2018/2019. Celkem Sparta odehrála 41 soutěžních utkání – 35 v lize, 4 v domácím poháru a 2 v kvalifikaci evropské ligy.

Málokoho asi překvapí, že do největšího počtu zápasů nastoupil Martin Frýdek, který odehrál 38 zápasů v základní sestavě. Tomuto číslu se nepřiblížil nikdo ze spoluhráčů. Pokud bychom však hleděli jen na nominace k zápasům, pak zde se na samotný vrchol dostal Milan Heča, jenž byl v nominaci celkem 40x (13x základní sestava, 27x lavička).

K vysokému číslu se dopracoval i Guélor Kanga, který celkem v 7 zápasech nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu. V jednom případě byl suspendován klubem. Pro srovnání, zbytek hráčů si v uplynulé sezóně odpykal stejný počet zápasů (tedy 7) za karetní tresty jako on.

Graf vytíženosti jednotlivých hráčů v sezóně 2018/2019
Počet odehraných zápasů v sezóně 2018/2019 – zdroj dat: transfermarkt.com

Dalšího komentáře asi netřeba. Prohlédnete-li vytíženost v grafickém zobrazení výše, většího překvapení v něm pravděpodobně nenajdete.

Zajímavější spíše bude, pokud si pročteme jména na prvních 11 místech a porovnáme je se sestavou, která sezónu dohrávala nebo dokonce s tou, kterou očekáváme na začátku sezóny další. Dost možná polovina z těchto jmen v základní sestavě na začátku příštího ročníku nebude.

Je jasné, že nový tým a jeho kostra se stále vytváří!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments