Vlakem do Karviné

Po domácí remíze v derby jedeme do Karviné. Vzhledem k situaci v tabulce si už nemůžeme dovolit ztrátu dalších bodů. To ale Karviná také ne.

Nelehké období pro oba celky

Ani jeden z týmů neprožívá dobré období. O to víc je tento zápas důležitý. Zatímco Sparta potřebuje držet krok s čelem tabulky, Karviná je namočena do záchranářského boje. Slezský tým neudržel formu nastavenou na začátku ligy a po sérii proher je na předposledním místě. Karviná zatím získala jen jedenáct bodů, ale hned šest z nich doma (výhry nad Slováckem a Příbramí). Sparta zase poslední tři venkovní zápasy prohrála a navazuje tak na svou dlouhodobě špatnou bilanci z hřišť soupeřů. Poslední čtyři vzájemné zápasy Sparta neprohrála, když dvakrát vyhrála a dvakrát remizovala. Nutno dodat, že obě vítězství jsou z Letné a obě remízy (1:1) v Karviné.

V náš prospěch určitě hraje, že domácím bude chybět zraněný Panák. Hráč o kterém se spekulovalo, že by mohl přestoupit právě do pražské Sparty. Sparta se naopak musí obejít bez vykartovaných Chipciu a Kangy. S otazníkem je také start Tetteha, který v posledním preview na stránkách sparta.cz nebyl vidět v tréninku. Bystré oko si však určitě všimlo přítomnosti Adama Hložka. Ten mimochodem nechyběl ani na lavičce v derby, byť nebyl na soupisce.

Kdo naskočí do hry?

Po dalších změnách v obraně z posledních pár kol už si obranu tipovat netroufám. Neměl by chybět Radakovič, který je zdá se velkým favoritem trenéra Ščasného. Na pravé straně by měl nastoupil Wiesner a pokud bude fungovat kontinuita z posledních dvou zápasů, druhý stoper bude Štetina a nalevo bude Civič. Ale také můžeme nastoupit v rozestavení 3-5-2.

Za Kangu nemáme moc možností, takže dost možná nastoupí Sáček. Nabízí se také možnost stažení Stanciu do středu a na pravou stranu „oprášit“ Vukadinoviče, ale k tomu se pravděpodobně trenér neodhodlá. Pokud nebude moct nastoupit Tetteh, měl by od začátku hrát Pulkrab. Snad.

Na co si dát pozor:
  • Karviná v posledním domácím zápase vyřadila Jablonec z MOL cupu
  • Na Lukáše Budínského. Tvořiví záložník má zatím na svém kontě čtyři branky a stejný počet asistencí
  • Na standardní situace
Co hraje v náš prospěch
  • Pozitivní bilance se soupeřem
  • Forma Tetteha a Frýdka
Kde potřebujeme přidat:

Musíme lépe bránit standardní situace, především rohy.

Utkání začíná v sobotu ve 14 hodin a vysílá ho živě O2TV Sport. Utkání bude pískat P. Julínek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments