Vládcem Prahy není nikdo

Máme za sebou 14. kolo a 290. derby k tomu. Vládcem Prahy není ani jeden z pražských týmů. Dnes je populární říct, že tahle Sparta je k poražení. Tak já chci říct, že tahle Slávia byla určitě k poražení!

Utkání předcházely takové ty klasické pošťuchovačky. Kdo už nějaké derby zažil, je na to zvyklý. Do zápasu jsme vstoupili lépe my, byli jsme aktivní a spousta zákroků byla na hranici faulu. Zde myslím rozhodčí odvedl dobrou práci, protože nechal hře volný průběh. Sparta jasně dominovala ve středu pole. Tetteh svou bojovností donutil oba stopery ke žlutým kartám. Civič naprosto eliminoval Stocha. Byla to ale Slávia, která se trefila jako první. Lze říct prakticky z ničeho. Při rohovém kopu prohrál svůj souboj Chipcu (po mírném přistrčení) a Kúdela otevřel skóre. Hned chvíli na to mohl zvýšit Olayinka, ale trefil břevno. V tu chvíli mi nebylo vůbec dobře.

Obrat v prvním poločase

Sparta však pokračovala ve stejně důrazném fotbalu. Civič připravil perfektní lob na hranici malého vápna, kam si naběhl Tetteh a parádně zavěsil. Nutno dodat, že hned vedle něj byl také Pulkrab, který situaci ještě jistil. Tři minuty na to bylo ještě veseleji, když Kanga proměnil pokutový kop a šli jsme do vedení těsně před koncem prvního poločasu. Malá poznámka k penaltám v podání Kangy. Jako v předešlých případech to kopnul nechytatelně, ale do stále stejného místa. To jsem dlouho nezažil.

Do druhého poločasu naskočila Slávia s jednou změnou, kdy odešel Traoré. Nejen, že měl žlutou kartu, ale také naprosto nestačil výbornému Kangovi. Úvodní minuty druhého poločasu opět patřili nám. Bohužel jsme nevyužili brejkové situace a po odchodu obou útočníků jsme hráli prakticky v devíti. Ščasný po zápase řekl, že Pulkrab šel ze hřiště protože se vydal. Aby hráč nemohl po 55 minutách, když hrajeme utkání jednou týdně, to je opravdu podivné. Pokud tam tedy nebylo zranění o kterém náš lodivod nechtěl mluvit.

Bez Tetteha nulový útok

Ještě markantnější byl ale odchod Tetteha. Najednou jsme přestali pressovat tak vysoko, stopeři měli víc klidu na rozehrávku a Slávia nás začala přehrávat. Mebrahtu snad nevyhrál ani jeden souboj. Buď z nich ustoupil, nebo je zkrátka prohrál. Šural vyhrál jeden jediný. Oba vlastně hrají o smlouvu, neboť jim vyprší na konci této sezóny, ale takhle se o ní rozhodně nebojuje. Šural nepůsobil jako kapitán mužstva.

V 70. minutě pak Slávia vyrovnala, kdy Souček prakticky nikým neatakován skóroval hlavou po rohu. Zrovna při této situaci je dobře vidět, že ze Sparťanů šel do výskoku jediný hráč a ještě Součka neuhlídal. Ščasný označil za viníka Uroše. Součet branek, pod kterýma je podepsán narůstá a zatímco jeho parťáci se mění jako na kolotoči, on zůstává. Nechápu. Ostatně nechápu celé složení naší obrany.

Nejdřív hraje Kaya a Uroš. Kaya podle mě žádnou chybu neudělá, přesto je vystřídán za Costu. Teď zase naskakuje Štetina a Costa prý po vykloubeném ramenu nechodí tak agresivně do hlaviček. Přesto dostaneme dvě branky z rohů. Plavšič na dva zápasy není ani na lavičce a včera opět v základu. Bohužel však předvádí své výkony z letošního podzimu. Ani Chipcu neodehrál dobrý zápas. Naopak excelentní byl Kanga, Tetteh. Absolutorium zaslouží také Martin Frýdek. Ten šel neskutečně nahoru také.

Kanga může na dovolenou

Bohužel Kanga může na dovolenou, protože bude stát dva zápasy za osmou žlutou kartu. Může nastoupit až v MOL cupu (28.11.) v Opavě a v lize až v prosinci. Snad bude Tetteh v pořádku, protože za něj nemáme absolutně náhradu. Jsem si téměř jistý, že lépe než Mebrahtu a momentálně i Šural by hrál třeba mladý Hložek.

Remíza byla včera spíš ztráta. Velká škoda.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments