Vítězslav Lavička Spartu trénovat nebude!

Pro některé fandy tak trošku zbožné přání už není na pořadu dne. Polská média informují, že Vítězslav Lavička už podepsal, nebo je velmi blízko podpisu smlouvy s týmem Zaglebie Lubin. 

Lubín není daleko od našich hranic a jeho fotbalové mužstvo se momentálně nachází na desátém místě polské Eskstraklasy. Dvojnásobný šampion Polska je však nespokojen s aktuální pozicí klubu. Momentálně klub vede Ben Van Dael (Nizozemsko), který ale spíš supluje pozici trenéra. V klubu působí jako šéf akademie a 23. října se stal také asistentem trenéra Mariusze Lewandowskiho. Ten byl však vyhozen už týden na to a Van Dael se stal prozatímním hlavním koučem.

Novým trenérem by měl být pětapadesátiletý český kormidelník, který naposledy vedl národní výběr do 21 let. Smlouvu však neprodloužil a nebylo tajemstvím, že se mu stýská po vedení klubu a každodenním kontaktu s hráči.

V týmu na jihu Polska se Lavička potká s Jakubem Marešem, který do Lubínu přestoupil v únoru tohoto roku ze Slovanu Bratislava.

Polskou Ekstraklasu čekají ještě dvě kola před zimní přestávkou a je pravděpodobné, že oficiální oznámení se stane právě až po konci podzimní části.

Co tato zpráva znamená pro fanoušky Sparty? Především odpadnutí jedné z možných variant na pozici nového trenéra.

Jan Vacek z Deníku Sport dnes vydal svůj vlastní tip na složení sportovního úseku pro jarní část sezóny:
Můj tip na složení sportovního úseku Sparty od zimy: T. Rosický: sportovní ředitel (nebo jinak nazvaná funkce), nositel a garant koncepce a směru, kterým má klub jít. Z. Ščasný: hlavní trenér, s kompetencemi v rozsahu dané funkce. Doplnění realizačního týmu o 1-2 asistenty.

 

Zdroj: Przegląd Sportowy (hlavní sportovní deník v zemi)
Zdroj fotky: Autor: Michal Sváček, MAFRA

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments