V přípravě bez porážky!

Alespoň výsledkově se jedná o velmi dobrou přípravu, byť je to stále jen příprava a nemůžeme z ní dělat konkrétní závěry. Sedm výher se skóre 23:7 však stojí za zmínku. 

Posledním zápasem přípravy v Marbelle a zároveň generálkou na ligu bylo utkání s CSKA Sofia. Druhý tým bulharské ligy překvapil zarputilostí a bojovností, která šla často za hranice fair play. Minimálně z první zmíněné vlastnosti se tak jednalo o výbornou generálku na Bohemians.

Nová stoperská dvojice

V brance tentokrát nastoupil Nita, který chybu neudělal a situace v brankovišti je tak stále 50:50. Ve stoperské dvojici spolu od začátku nastoupili Plechatý a Štetina. Toho ve druhém poločase nahradil Radakovič. Dominik Plechatý se mi svými výkony hodně líbil, zaujal výbornou rozehrávkou a kvalitou na míči. Nevyvaroval se však několika chyb, kdy třeba v kombinaci se Štetinou vzali do presu útočníka Sofie, což znamenalo penaltu. Jinak mě ale jeho výkon hodně zaujal a vidím v něm velký potenciál. Potřebuje však herní praxi.

Zatím zklamáním pro mě jsou výkony našich krajních obránců. Hanousek prakticky neviditelný, hrál málo s míčem. Zahustel určitě jistější v obranné fázi než Wiesner, ale přínos do kombinaci v ofenzívě téměr nulový. Křídla tentokrát rozdělena mezi Chipcia a Karlssona. Oba se mi v přípravě líbí, s míčem si rozumí, ale potřebují lepší součinnost s hráči kolem sebe.

Výborný Kanga

Martin Frýdek odehrál opět výborné utkání a už podruhé nastoupil s kapitánskou páskou. Předpokládám, že si ji nechá i do ligy. Hodně se mluvilo o tom, zda Kanga dokáže nahradit Stancia na pozici deset, ačkoliv na této pozici Stanciu moc zápasů neodehrál. Právě na tomto postu Kanga zaujal Spartu a ve vzájemném zápase s Hvězdou motal naše obránce jako na kolotoči. Jeho pozice však nebude klasická desítka. Viděli jsme ho aktivně si sbíhat až k obráncům pro míče, které potom umě distribuoval, ale nechyběl ani v okolí šestnáctky, kde by se měla „desítka“ pohybovat. S jeho výkonem by měla být spokojenost.

Opět výborně zahrál Michal Sáček, který se mi líbí zápas od zápasu víc. Až zlepší finální přihrávku, může z něj být velká opora našich řad. Drchal opět famózní. Opět stál na správném místě ve správnou dobu a neomylně zavěsil. Celkově jeho poziční hra je výborná a potvrzuje své předpoklady. V druhém poločase ho vystřídal Pulkrab a ač bojoval, úrovně Drchala momentálně vůbec nedosahuje. Výborný výkon předvedl i Kadlec, který odehrál závěrečnou půlhodinku a přinesl do hry to správné oživení.

Adam Hložek znovu ukázal, že už je prakticky hotovým hráčem. Především po jeho výborné přihrávce pro Václava Kadlece padl rozhodující třetí branka. Výborný výkon a regulérní alternace za Kangu.

Zdroj videí: Bielsista, Twitter
Zdroj titulní fotky: Sparta.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments