V Holešovicích se mohutně posilovalo

Již včera vyšel první článek k nové hokejové Spartě a dnes na něj navazuji. V Holešovicích se totiž mocně posilovalo a nevypadá to vůbec špatně. Tedy alespoň na papíře. 

Nový management společně s trenérem Kruppem se zaměřili na produktivní obránce s dobrou rozehrávkou (Polášek a Ďaloga) a na útočníky s potenciálem střílet hodně branek. Ďaloga sice podepsal smlouvu jen na první měsíc, ale uvidíme, jakým směrem se bude jeho kariéra nadále ubírat, třeba v rudém dresu vydrží celou sezónu. Především za příchody Řepíka s Kvapilem jsem rád a Růžička se ukázal také ve skvělém světle. První lajna tak určitě budí respekt!

Neměli bychom vynechat ani Martina Dočekala, který má v nejvyšší soutěži odehráno přes 350 zápasů nebo mladého Sukela, který loni odehrál celou sezónu v KHL v dresu Slovanu. Také brankářský post je obsazen na naši ligu velmi dobře a oba brankáři zůstávají v kádru i pro následující sezónu. V přípravě si zachytali obra brankáři, jediné čisté konto si připsal Matěj Machovský. 

Hlad po hokeji je vidět i na návštěvnosti, když na derby zavítalo do Tisport Arény přes 6000 fanoušků! I na další dvě přípravná utkání byla návštěvnost kolem 2000, což jsou krásná čísla.

Sparta v přípravě naskočila do devíti zápasů a připsala pět vítězství. Hned to první proti Slavii bylo sladké (5:0). Hned v tomto utkání si připsal dvě branky Růžička, který pak přidal ještě jednu proti Mladé Boleslavi a na vrch dvě přihrávky. Řepík zůstal poněkud za očekáváním a zapsal jen 2+1 (6 zápasů), tak snad si svůj střelný prach schovává až do extraligy. Pravé křídlo z první formace Kvapil (7 zápasů) získal dva kanadské body za dvě asistence. 32 vstřelených branek za 9 zápasů neyvpadá vůbec špatně a bodově se prosadilo celkem 22 hráčů. Nejlepším střelcem přípravy byl možná trošku překvapivě Andrej Kudrna se 4 góly. Nejvytěžovanějším hráčem byl sparťanský odchovanec a obránce Martin Jandus, který naskočil do všech devíti zápasů a zapsal 3+1, což je nejlepší výkon mezi obránci. Po třech bránkách si připsali také Rousek, Sukeľ či Jandus se Smejkalem.

Sparta i letos připravuje spoustu novinek. Jednou z nich je nová kolekce Spartu Nezastavíš a opět budeme mít možnost vidět naši družinu ve venkovním zápase, tentokrát v Drážďanech!

Už z četnosti článků vám asi došlo, že se letos budeme hokejové Spartě věnovat daleko více, než loni. Připravujeme pro vás několik novinek, včetně hokejového podcastu!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments