Úspěšná premiéra Michala Horňáka

Po čtvrtečním odvolání Zděnka Ščasného bylo jasné, že se kormidla chopí jeden z jeho dosavadních asistentů. Profi licenci drží Michal Horňák i Petr Janoušek. Vzhledem k tomu, že druhý jmenovaný většinu zápasů sledoval jako pozorovatel na tribuně, bylo jasné, že vedení ukáže na Michala Horňáka. Premiéra ho čekala ve 30. kole v Opavě. 

Michal Horňák je opravdovou sparťanskou legendou, držitelem deseti mistrovských titulů, v čemž je hned na druhém místě za nedostižným Jiřím Novotným. Stojí však před ním obrovská výzva. Poprvé v kariéře stojí na lavičce jako hlavní trenér prvoligového týmu, tím týmem je nejslavnější klub u nás a ještě k tomu je ve svízelné situace. Nezáviděníhodná situace, že?

Premiéra úspěšná

První utkání pod jeho taktovkou se ale vydařilo. Můžeme se jen domnívat, jestli byla Opava opravdu tak bezzubá, nebo jsme ji k ničemu nepustili naším výkonem. Stále měla naše hra daleko k ideálu, ale posun i za ty dva dny tam vidět byl. Hráči hráli více svědomitě, týmově a utkání odmakali. Nebyli jsme tolik na míči jako pod vedením Zdeňka Ščasného, za to jsme přidali na efektivitě. Perfektně se trefil Matěj Hanousek a Sparta mohla další branky přidat ještě do poločasu. Velkou šanci měl Hašek, ale i Drchal a sám na branku šel Karlsson.

zdroj: sparta.cz

Brankově jsme se prosadili až ve druhém poločasu, kdy po parádním přistrčení Sáčka se trefil Karlsson. Třetí branku pak mají na starosti nedávní junioři, když krásnou loženku připravil Hložek pro Drchala.

Celý tým hrál o poznání lépe, byť nás stále trápí absence. Na střídačce jsme tak byli bez útočníka a jedno místa bylo využito pro mladého Hájka, který si zároveň odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. Hodně se mi líbil Hašek, který jasně ukazuje, že měl dostat na jaře víc příležitostí. Dovedu si ho představit do dalšího zápasu místo Frýdka, vedle Sáčka a Kangy. Příjemně mě překvapil Civič, který byl sice jen střídajícím hráčem, ale poslal nadýchaný centr od rohového praporku, po kterém Frýdek trefil tyč. Mimochodem rohové kopy je stále dokola obrovskou slabinou našeho celku. Nevedu si statistiku, ale po delší době jsem viděl kopnutý roh, který neskončil na prvním hráči.

Opět výborní mladíci

Skvělý výkon opět předvedl Adam Hložek, který byl po právu vyhlášen hráčem zápasu. V šestnácti letech, klobouk dolů. Ostatně celé naše mužstvo značně omladilo, byť třeba i díky absencím. Průměrný věk našeho celku byl včera 22 let, přičemž nejstarším byl na hřišti Milan Heča (28 let). Líbil se mi také Drchal, který nevypustil jediný souboj a zdravou drzostí hrál na nervy obráncům soupeře.

Co se mi naopak vůbec nelíbilo byl faul v šesté minutě na Sáčka. Opět se tu jednalo o velmi nebezpečnou hru a kdyby hráč Opavy Sáčka trefil naplno, mohlo mu to minimálně ukončit sezónu. V poslední době podobných soubojů přibývá a sudí by si jich měli začít všímat a rozdávat karty, Klidně červené, protože tři zákroky z derby a ten včerejší neměli úmysl čistě odebrat míč.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments