Úderné přesilovky hokejové Sparty

Čistě procentuálně to samozřejmě na přesilovky taková hitparáda není, protože z 13 vyloučení hostujícího týmu padly „jen“ dvě branky, ale ne všechny vyloučení nutně znamenaly přesilovku v pravém slova smyslu.

V několika případech byli totiž vyloučeni hráči na obou stranách. Klasických přesilovek 5 na 4 jsme totiž měli jen pět, přičemž ještě tu poslední přerušil Adam Polášek a svým vyloučením tak přesilovku zkrátil. Do prodloužení jsme naopak šli v oslabení, které ale soupeř nedokázal využít a udeřil Košťálek. Na dvě přesilovkové branky se podíváme v mini rozboru, protože je Sparta podle mě zahrála precizně. Je vidět, že je s trenérem Kruppem pilně trénovali.

První branka v přesilovce a vedení 1:0


Na ledě Sukel, Růžička, Řepík, Kvapil (falešný levy obránce) a Polášek. Základem je vyhrané buly Růžičky, okamžitě dává za sebe na Poláška. Ostatní se rozestavují do svých pozic, ale jsou stale připraveni přijmout přihrávku.


Řepík s Růžičkou si prohodí místo u mantinelu a Řepík se posouvá do rohu. V tuto chvíli má Růžička možnost nahrát všem hráčům v dobře rozestavěné formaci.

Růžička nahrává Poláškovi, který trefuje nejlepší možný moment na střelu, kdy má Frodl zakrytý výhled přes dva hráče Plzně a hokejku v dráze letu puku mají hned dva sparťani.

Druhá branka z přesilovky a obrat na 4:3

I druhá branka v přesilovce začíná vyhraným buly, tentokrát od Lukáš Pecha. Ten se hned staví na pozici pravého křídla. Na puku je Polášek a opakuje se situace z první využité přesilovky, i nyní má neobsazené dva spoluhráče a v dráze letu puku dvě spar’tanské hokejky připravené tečovat. Také ale velmi blízko bránícího hráče, proto se Polášek správně rozhodne poslat puk na Pecha, který je neatakovaný.

Zde je klíčový posun Košťálka do prostoru mezi kruhy, kterého si bránící hráči nevšimnou.

Pech si skvěle všímá pohybu Košťálka a čeká na správný moment pro přihrávku. Obránci Plzně si každý hledí svého hráče a o Košťálkovi neví. Učebnicové zahrání přesilové hry a krásné využití výhody jednoho muže v poli.

Jak už bylo zmíněno ve včerejším reportu, líbil se mi výborný týmový výkon. Dvanáct zblokovaných střel (dvojnásobek co Plzeň) to jen potvrzuje. Úspěšnost střelby 23% také není vůbec špatná a ještě bych zdůraznil výkon Jirky Smejkala. Za čas strávený na ledě (14:22) stihl vstřelit branku a na další dvě přihrát. Měl také 60% podíl na vstřelených brankách Sparty a v této statistice byl lepší jen kapitán Řepík (67%).

 

Zdroj úvodní fotky: HC Sparta Praha
Screeny použity z vysílání:  hokejkatv.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments