Thomas Nørgaard oficiálně opouští Spartu! Kdo ho nahradí?

Thomas Nørgaard

Teprve po půl roce angažmá opouští Spartu Thomas Nørgaard. Teď už bývalý dánský asistent trenéra přijal nabídku na hlavního trenéra v Sønderjyske (Dánsko). Při rozhodování hrálo více faktorů. 

„V klubu jsem byl opravdu šťastný. Praha je krásné město a v mnoha ohledech jsem se zde cítil vítán. Zároveň jsem rád, že jsem mohl být součástí Sparty. Nejen být uvnitř klubu, ale také díky veškerému tlaku a očekávání, které tu kolem nás je. Je pro mě obrovskou ctí, že jsem mohl být součástí něčeho takhle velkého. Zároveň jsem ale dostal příležitost být blíž své rodině a možnost být hlavním trenérem v Dánsku.“

Thomas se dále hovořil o spokojenosti v klubu:

„Není to proto, že bych nebyl spokojený tam, kde jsem, ani proto, že bych nevěřil, že tento projekt bude úspěšný, jelikož je to přesně naopak. Je to spíše o možnosti být blíže rodině a příležitosti, která přijde jednou za čas. Ve fotbale není načasování nikdy dobré, takže čas od času musíte udělat těžké rozhodnutí. Nyní mohu být doma v Dánsku, blíže rodině a součástí projektu, který vypadá opravdu zajímavě. Zároveň ale opouštím klub, který se mi během půl roku dostal hluboko pod kůži. Jsem přesvědčený o tom, že Sparta bude v následujících měsících úspěšná,“ uvedl Thomas Nørgaard pro klubový web sparta.cz.

Thomas tak bude blíže rodině a bude čelit velké kariérní výzvě. Trenére, děkujeme a přejeme hodně štěstí v další etapě!

Co teď? 

Sparta zatím nepředstavila nástupce, pouze se odkázala na budoucí komunikaci. Podle dánských médií by ho mohl v pozici asistenta Briana Priskeho nahradit dánský kouč Lars Friis. Friis svou trenérskou kariéru zahájil v Midtjyllandu, kde působil dlouhých šestnáct let mezi lety 1999 až 2015 i v pozici asistenta. Poprvé dostal místo hlavního trenéra v lednu 2021, když usedl na lavičku dánského Viborgu. Po roce však odešel do konkurenčního Aalborgu, odkud byl letos v září odvolán po nepovedeném startu týmu do ligy. Friis a Priske spolu navíc už přímo spolupracovali mezi lety 2013 až 2015 v Midtjyllandu, byť ani jeden z nich nebyl hlavní trenér.

Lars Friis
Zdroj: AaB

Kasper Ulstrup, který pochází z Dánska a má tuzemskou ligu nastudovanou, nám na Twitteru napsal, že: „Myslím, že Lars Friis by byl dobrou náhradou za Thomase Nørgaarda. Velmi dobře si vedl jako asistent Priskeho a také jako asistent v AGF. Na jeho výsledky v roli hlavního trenéra Viborgu může být velmi hrdý. Naopak za špatné výsledky v Alborgu nemůže jen on. Prostředí bylo v té době poměrně chaotické kvůli sportovnímu řediteli, který udělal velmi špatná rozhodnutí“.

Lars Friis
Zdroj: Herning Folkeblad

Pravděpodobnou náhradu za Thomase bude právě Lars Friis. 

Zdroj: AC Sparta Praha ; Tipsbladet ; Kasper Ulstrup

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
vacnov
vacnov
1 rok před

V půli sezony se neodchází, ať už jsou příčiny jakéholiv druhu. Pro Spartu velmi špatný krok. Nelze se divit pokud tam jsou diletanti a ne odborníci na svých místech. Místo aby se řešilo posílení, tak teď budeme hledat náhradu. Rosa by měl odejít, špatně už měl být dávno pryč.