Spartě to šlape!

Vítkovice

Leden letošního roku je minulostí. Do konce základní části v březnu zbývá odehrát devět zápasů (únor nám ještě zkrátí reprezentační pauza).

Myslím, že je na čase se tu zmínit o výkonech Sparty v roce 2023. Po skvěle odehraném Spenglerově poháru, kde nám vítězství uteklo jen o kousek, byli hokejisté vrhnuti rovnou do zápasového molochu extraligy.

Velmi mě těší, že zde po dvanácti odehraných zápasech mohu napsat, že si formu z konce roku 2022 nepochybně přenesli i do letoška.

Za leden bylo ve hře 36 bodů, ze kterých Sparta uzmula 30 a jen jedinkrát odcházela z boje bez bodového zisku. Jak říká jeden nejmenovaný sociální demokrat: „Kdo z vás to má?“

Během ledna se sparťanská rodina rozrostla o tři nově příchozí hokejisty.

Na trase Lappeenranta-Praha putoval z místního klubu SaiPa do Sparty Olavi Vauhkonen. Tento odchovanec helsinského Jukuritu měří 194 cm a váží 109 kg. Má se zabydlet ve třetí, nebo čtvrté lajně na pravém křídle.

Další posilou je švédský obránce Stefan Warg. Ten do Sparty přišel z finského KooKoo. Bohužel odehrál jen jeden smolný zápas, kde se navíc zranil. Ani tento sympaťák není žádný drobek. 191 cm a 100 kg jasně ukazuje, že smyslem bylo do týmu přivést někoho, kdo má postavu Hulka a bude tvrdit muziku.

Do Sparty z Mladé Boleslavi přišel také Pavel Kousal. Šikovný útočník, který by tak jako tak v příští sezoně oblékal dres s „eSkem“, přišel jako posila na konec sezony. Zabydlel se na pravém křídle první lajny a svým pohybem a drzostí na ledě si získává sparťanské fanoušky. Myslím, že ho ve Spartě čeká velká budoucnost.

Naopak ze Sparty do Mladé Boleslavi zamířili Daniel Přibyl a David Dvořáček. Oba útočníci, kteří byli na hranici sestavy, dostanou v týmu, který bojuje o předkolo play-off, více zápasového času.

Přejeme všem pevné zdraví a ať se jim daří.

Hold2
Zdroj: HC Sparta Praha

Zpátky ke sparťanským výkonům. Na začátku roku se Sparta dostala do ještě větší herní pohody. Čiší z ní síla a týmovost. Nikdo z fanoušků se neleká, když se třeba ve druhé třetině prohrává o dvě branky. Všichni víme, že pro naše hokejisty není problém zápas otočit, a i kdyby se to náhodou nepodařilo, víme, že pro to udělají ve třetí třetině všechno. Vnitřní síla týmu je vidět na střídání každé lajny.

Možná i proto jsou sparťanští fanoušci spokojeni a odměňuji hokejisty vysokými návštěvami. Myslím, že tradiční vzdávání holdu záchranným složkám na návštěvu v hale nemělo zásadní vliv. Přesto, že se na tuto akci, na kterou se všichni celý rok těší, a která je nádherná a výjimečná přišel podívat skoro „plný dům“, myslím si, že neméně fanoušků by přišlo na stadion i tak. Spartě to totiž šlape, a to se nám líbí.

Hold
Zdroj: HC Sparta Praha

Poslední dva zápasy, proti Karlovým Varům a Vítkovicím, Sparta otáčela z nepříznivého stavu ve druhé třetině. V prvním případě po výborném výkonu a hattricku Michala Řepíka, ve druhém případě musím vyzdvihnout hru Davida Němečka. Ne, že by druhý jmenovaný přispěl také hattrickem ke zničení soupeře. David Němeček se zachoval jako inteligentní a týmový hráč. Jako velký hráč! Šel bránit proti běsnícímu Lakatošovi o hlavu menšího Davida Vitoucha. Nechme teď stranou důvod, proč došlo k šarvátce, ale David Němeček se jednoduše obětoval. Nechal si rozbít nos, nepral se. Myslím si, že kdyby chtěl, Lakatoše bez problémů přepere, ale on se nepral. Nebyl tak na rozdíl od Lakatoše vyloučený a díky němu Sparta vyhrála ve Vítkovicích. Zápas sice rozhodnul Roman Horák, ale podle mého za ty tři body z Vítkovic může právě David Němeček. Ten se zachoval týmově, Lakatoš sobecky a netýmově. To je právě ten rozdíl, ve kterém měla Sparta navrch. A to je taky důvod, že z Dominika Lakatoše nikdy nevyroste velký hokejista, pokud se mu v hlavě nic nezmění.

Další, kdo si zaslouží zmínku v tomto článku je Michal Kempný. Náš obránce překypuje klidem, pohodou a daří se mi. Za letošek posbíral jeden gól a jedenáct asistencí, což mu vyneslo zaslouženě pozvánku do národního týmu. Druhým hráčem, kdo z rukou Kariho Jalonena obdržel povolávací rozkaz do národního týmu je útočník Vláďa Sobotka. On patří mezi výkonové stálice, a i v jeho případě je pozvánka nepochybně zasloužená.

Kempný
Zdroj: HC Sparta Praha

Oběma hráčům gratuluji a přeji jim na Švédských hokejových hrách hodně úspěchů.

Doufáme, že po reprezentační pauze dotáhnou Spartu do cílové rovinky základní části ty samé výkony, jako podává po celý rok 2023. Pokud platí, že při play-off forma ještě graduje a zesiluje, máme se všichni na co těšit.

Vítkovice2
Zdroj: HC Sparta Praha

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments