Sparťanská extáze v semifinále!

Sparta

Sparťanský, skvělými výkony, namlsaný fanoušek se určitě nemohl dočkat úvodního semifinálového  buly. V semifinále Sparta narazila na Švédské Örebro HK. Zde si dovolím malou odbočku. V sestavě  Örebra nastupuje Radek Mužík, Čech, který sice nikdy nehrál Českou extraligu, ale i tak rozšířil české  zastoupení v semifinále Spenglerova poháru. Za Davos nastupuje Matěj Stránský a za Ambri-Piottu  exSparťan Filip Chlapík a Michael Špaček. Je zřejmé, že čeští hokejisté jsou ve světě vidět, což nás, fanoušky, může jen hřát u srdce. 

Vraťme se ale k hodnocení zápasu. Hned od začátku třetiny bylo poznat, že forma z utkání  s Davosem je ta tam. Sparta pomalu bruslila, a to mělo za následek, že hráči byli v soubojích o puk  vždy pozdě. Obtížně se dostávali do útočného pásma a pomalá a předvídatelná rozehrávka byla pro hráče Örebra velmi čitelná. Naopak soupeř první střelou na branku dal gól. Celá první třetina se nesla  v podobném duchu. Mdlý výkon Sparty dokonale kopírovala atmosféra v hale. Hrobové ticho i přes  vyprodaný stadion bylo až zarážející. S napětím jsme tedy vyhlíželi třetinu druhou. Ta bohužel nezačala o nic lépe. Švédské nahození doslova nafackovalo Josefu Kořenářovi a propadlo do branky.

O sedm minut později už Sparta prohrává 0:3, kdy dá se říct, z nenápadné střely od modré trefuje  obránce Örebra puk, který Kořenář nemohl přes postavenou „zeď“ před jeho bránou vůbec vidět.  Mnohý fanoušek už nad zápasem zlomil hůl a přepínal na jiný program. Připomeňme si teď slova  Roberta Záruby „honem do večerky pro vteřinové lepidlo“, v 30. minutě totiž nastoupila do zápasu  úplně jiná Sparta a začaly se dít věci.

O první gól se postaral David Dvořáček, který z parádní otočky propálil švédského gólmana. Po 4  minutách skvělou souhrou Přibyla a Formana, který vystřelil puk do odkryté branky, Sparta snižila na  2:3 a byla zpátky ve hře. To je ta Sparta, kterou známe, v téhle chvíli jsme začali věřit v obrat. Hrálo se  nahoru dolů, ale Sparta byla v laufu. Švédové přesto dál intenzivně znepříjemňovali Spartě  rozehrávky a snadno se dostávali před Kořenářovu branku. My si mohli oddechnout, až po odpískaném přerušení.

Rychlý brejk Sparťanů zaskočil švédský celek a Sparta dorovnává skóre na 3:3.  Mohlo se zdát, že Örebro na chvíli přestalo hrát, vůbec to tak ale nebylo. Stále dokázalo Spartu držet  pod tlakem a Kořenář měl ještě co dělat, aby udržel vyrovnané skóre do konce třetiny. V poslední  minutě druhé třetiny se dostala Sparta do přečíslení a o dokonalý obrat se zasloužil Thorell s Tomáškem. Sparta dokázala za necelých 10 minut otočit zápas. Absolutní euforie!

Třetí třetina gól už nepřinesla a my si po obrovském závaru před Kořenářovou brankou, kde dokázali Švédi ještě zatopit v přečíslení, můžeme oddechnout a začít slavit postup do finále, ve kterém bude  Sparta hrát po 18ti letech.

Uvidíme, s kým se Sparta ve finále utká – naposledy to bylo v roce 2004 s domácím Davosem, kterému sparťanští hokejisté podlehli. Přesto bychom si do finále pro Spartu přáli právě Davos, kvůli výjimečné atmosféře, kterou dokáží jeho fanoušci v hale připravit. 

Dnes se opět ukázala neuvěřitelná psychická vyspělost týmu. Sparta půlku zápasu musela dohánět  náskok soupeře a během deseti minut se s tím popasovala. Zítra může po 40 ti letech přivézt pohár  do České republiky, a my víme, že po dnešním obratu a výkonech, které předvádí celý turnaj, na to rozhodně má. My jako fanoušci si nemůžeme přát nic jiného.

Jdeme na to! Finále je tady, tak nám ho Sparto vyhraj!

Sparťanská nadílka ve Valliant aréně

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments