Sparta musí být na přestupovém trhu aktivní – část 2.

V prvním článku o (ne)aktivitě Sparty na přestupovém trhu jsme rozebrali situaci okolo brankářů a obrany. Nyní se zaměříme na zálohu a útok. I zde Sparta potřebuje doplnit soupisku.

Záloha

Vždy jsem na vážkách, jestli křídlo je záložník nebo útočník. V našem systému ho beru spíš jako záložníka, takže začneme právě zde. Na pravém křídle se nám probudil David Moberg Karlsson, uvidíme jestli na své výkony naváže. Na druhé straně potom funguje Srdjan Plavšič, který je však relativně náchylný na zranění. Jiná alternativa klasického křídla v našem týmu ale není. Jistě. může tam hrát Bořek Dočkal nebo Adam Hložek, ale ani jeden z nich není náběhové křídlo, což očividně trenér Kotal chce. Teoreticky by křídlo zvládl zahrát i Martin Frýdek nebo Matěj Hanousek, ale tím si eliminujeme alespoň jednoho levého obránce. Křídlo by dokázal zahrát i Andreas Vindheim, který je ale zase jediným ortodoxním pravým obráncem v současném kádru. Z hostování se vrátí Jan Fortelný, který křídlo sice zahraje, ale nejlépe se cítí ve středu pole. Fortyho vidím jako skvělého žolíka. Z hostování se nám také vrátí Matěj Polidar, který nás ale v přípravě nezaujal. Očekávám, že spíš přijde další hostování. S Tal Ben Chaimem už se na Letné nepočítá.

Náběhové křídlo musí přijít a měla by to být priorita číslo 2 hned za pravým stoperem.

Ve středu pole je situace zajímavější. Trenér Kotal má na výběr mezi Krejčím, Sáčkem, Trávníkem a Dočkalem. Kangou vypadá, že se nepočítá. Z hostování se nám vrátí Havelka, který válí v Budějovicích, ten by jistě měl dostat šanci. Uvidíme také, jaké plány má Sparta s mladým Filipem Součkem, kterého Tomáš Rosický podepsal v zimě a nechal ještě hrát v Opavě. Pokud budeme hrát rozestavení se dvěma středními záložníky (pozice šest a osm), mohli bychom mít vystaráno. Pozici deset může zastat mládí, tedy Adam Hložek nebo Adam Karabec. Adama Hložka však preferujeme jako druhého útočníka, nebo podhrot chcete-li. Kreativní desítku zahraje samozřejmě také již zmíněný Bořek Dočkal.

Útok

Další bolavé místo naší sestavy by mohl vyřešit navrátilec po zranění Václav Drchal. Splňuje všechny atributy, které Václav Kotal po hráčích požaduje a pokud bude zdráv, doufám, že právě on bude útočníkem číslo 1. Krýt záda z lavičky by mu mohl Libor Kozák a dobrá alternativa je potom Benjamin Tetteh. Podhrot by mohl hrát jeden z Adamů, Karabec nebo Hložek. Útočný tandem Hložek-Drchal se jeví velmi zajímavě. Z hostování se navíc vrátí Lukáš Juliš s Matějem Pulkrabem. 

Priority pro letní přestupní termín tedy z našeho pohledu zůstávají stejné jako tomu bylo před zimou – pravonohý stoper a náběhové křídlo. Další případné požadavky na doplnění kádrů budou vycházet až z případných odchodů.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
3 let před

Vím, že za to budu ukamenován, ale dal bych ještě jednu šanci OZ28, až se vrátí ze Slovácka. Ne ovšem na beku, ale na křídle. Je to jeho původní pozice a hrál tam slušně.

Shaemi
Shaemi
3 let před

Největší posilou by bylo, kdybychom se zbavili Tomáše Rosického a na místo sportovního ředitele by přišel někdo, kdo má jasnou vizi, ať neměníme koncepci co půl roku, a přehled o moderních fotbalových trendech. Sázka na fotbal devadesátých let dneska nemá šanci na úspěch.