Sedmé kolo na liberecké půdě

Sparta v rámci sedmého kola Fortuna ligy přijede na stadion U Nisy, kde hraje své domácí zápasy liberecký Slovan. Ten bude ale oslaben o Dorleyho a Maru, kteří v minulém utkání obdrželi červenou kartu. Pomůže to Spartě na liberecké půdě v cestě za třemi body?

Liberec zatím není v optimální formě. Po vítězství v Ostravě přišly porážky s Plzní, Zlínem, Olomoucí a Slavií. V šestém kole už ale tým trenéra Hoftycha vyhrál v Karviné a v současné době se tak nachází na dvanácté příčce.

Změny v kádru

Tým po konci sezóny opustili hostující Köstl se Sýkorou, následně skončila smlouva Vukliševičovi, Oršulovi a Kozákovi, který nastupuje právě ve Spartě. Kádr ale posílili navrátilci z hostování Machuča, da Silva a Mashike. Na přestup pak přišli Kuchta, Chaluš a Dordić. Z Dynama Kyjev pak přišel hostovat Alibekov.

Bývalí hráči

Sparťanskou minulost má brankář Nguyen, jenž se v klubu objevil už v roce 2009 a nadobro odešel jako nechtěný v roce 2014. V mládeži Sparty kdysi působil i obránce Matěj Chaluš. Jméno Matěje Hybše není potřeba zmiňovat, klub opustil v sezoně 2017/18. Na Letné působil i Ondřej Karafiát, který odešel na začátku roku 2016.

Rudý dres oblékal i Jakub Pešek, který momentálně patří mezi tahouny týmu z Podještědí. Ze Sparty odešel na hostování do Českých Budějovic již na začátku roku 2015, Spartu ale opustil až sezonu minulou. Útočník Kuchta také nastupoval za Spartu, ještě v dorosteneckém věku ale tým opustil.

Vzájemné zápasy

Spartě se proti Liberci v poslední době daří. V posledních pěti utkáních vyhrála čtyřikrát a jednou se oba kluby rozešly smírně. Co se ale týče liberecké půdy, statistika se poměrně otáčí. Na stadionu U Nisy vyhrála Sparta v posledních pěti ligových utkání jediné. Následně dvakrát remizovala a ve stejném počtu utkání prohrála. Svěřence trenéra Jílka tak nečeká nic snadného.

Jak zápas dopadne?

Sparta si zlepšila sebevědomí v utkání s ostravským Baníkem. Ovšem proti Liberci co bude jiné kafe. Zápasy U Nisy jsou vždy plné ostrých soubojů, kde si hráči nenechají nic zadarmo. I kvůli tomu očekávám remízu.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments