Rozsáhlá marodka

Marodka se rozrůstá. Vážných zranění přibývá. Nejedná se však jen o situaci posledních měsíců. Tento problém se vrací na Spartu zas a znovu. Filip Panák, Bořek Dočkal, Matěj Pulkrab, Václav Kadlec nebo Václav Drchal. Všichni tito hráči, kteří by mohli pravidelně nastupovat v základní sestavě, nebyli z důvodu zranění na konci posledního ročníku ligy k dispozici.

Pojďme si připomenout, jak se situace vyvíjela v posledních letech. Jako zdroj dat nám poslouží server transfermarkt.com, který monitoruje i příčinu, proč hráč nenastoupil k zápasu vč. zranění, které nás v tomto případě zajímá.

Vývoj počtu zraněných v čase
Procento zraněných hráčů od prvního kola sezony 2012/2013 až po současnost. V popisku vždy ročník a ligové kolo.

Velké problémy se zdravotním stavem hráčů se začaly objevovat za prvního působení Zdeňka Ščasného v pozici hlavního trenéra. Komplikace pak kulminovaly po nástupu Davida Holoubka. Jistě vzpomínáte na období, kdy se kádr mohutně doplňoval dorostenci. Jak vidíte, jinou variantu ani neměl, jelikož postrádal téměř třetinu hráčů.

Po nástupu trenéra Stramaccioniho se zdálo, že se problém se zraněními podařilo minimalizovat a dostat čísla do přijatelných hodnot z pohledu celku. Situace měla však jen krátkého trvání a v poslední sezóně se zranění začala opět množit.

Kde hledat příčinu? Na to odpovědět neumíme ani my a pravděpodobně ani v klubu, jelikož situace se pravidelně vrací. I proto byl v průběhu jara angažován Ben Ashworth, který by měl mimo jiné pomáhat hráčům s jejich návraty do plného tréninku a zápasového rytmu. Věřme, že postupem času se rozsáhlá marodka podaří vyprázdnit!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
user1893
user1893
4 let před

Zranění jasně korelují s účinkováním Ščasného kondičního trenéra Václava Poláka, ještě před několika lety trenéra boxerů.