Rozbor – třetí gól Mladé Boleslavi

ilustrační obrázek

Mladá boleslav rozehrává po obdržené brance a rychle přenáší hru na svojí pravou stranu. Všimněte si výchozího rozestavení Sparty 4-4-2 a naopak vysokého postavení krajních obránců Mladé Boleslavi, jeden z nich hraje klíčovou roli.

Srdjan Plavšić velmi aktivně vyráží do presingu na krajního obránce. Mešanović si jde okamžitě hledat místo mezi stopery Sparty.

Krajní obránce Mladé boleslavi si vymění míč s Buchou, který je na pravém křídle, tím si hráči soupeře rozhýbou Srdjana Plavšiće. Ve chvíli, kdy se Bucha otáčí s míčem a chystá se nahrát zpět krajnímu obránci, trenér Jílek vyhání obrannou řadu nahoru.

Obrana Sparty však reaguje na aktivní pohyb Mešanoviće a naopak seskakuje ještě níže do hloubi pole, Zejména Costa má v tuhle chvíli špatné postavení a vzniká velká mezera mezi zálohou a obranou. Krajní obránce mladé boleslavi z první posílá míč do uvolněného prostoru.

Pro míč si jde Mešanović a díky špatné reakci Costy, který si seskočil blíže k bráně Sparty je u míče dříve než stoper Sparty. Costa je od souboje daleko, protihráče nedostoupí a v souboji pouze stínuje, Václav Jílek rozhazuje rukama.

Mešanović sklepává míč na Buchu, který si ho píchne mezi dva střední záložníky Sparty, přičemž především Hašek je velmi laxní a nechá se snadno obejít. Mešanović si dělá oblouček do náběhu, na což reaguje Hancko. Buchův pohyb zachytává Krejčí.

Následují dva klíčové souboje. Souboj Krejčího s Buchou, kdy Bucha měl výhodnější výchozí postavení a Krejčí ho měl jednoznačně faulovat a Hancka s Mešanovićem, kdy útočník Mladé Boleslavi Hancka v souboji odstrkuje rukou čímž získává klíčový půlmetr ve sprinterském souboji a má taktéž lepší výchozí postavení do situace, která následuje.

Bucha přihrává kolem Costy a Mešanović se natlačí před Hancka. Slovenský obránce měl útočníka domácích faulovat už při prvním souboji, v této fázi akce je pozdě a při faulu by se kopala penalta. Nutno podotknout, že tato herní situace byla jak od Hancka, tak od Krejčího řešitelná pouze faulem, oba byli v nevýhodné pozici v souboji.

Costa se ještě otáčí a snaží se skluzovat, ale Mešanović perfektně trefuje o tyč. Mladoboleslavští hráči přehráli blok Sparty ve dvou hráčích. Bucha s Mešanovićem i v této situaci potvrdili, že hrají perfektní zápas.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments