Rozbor – druhý gól Mladé Boleslavi

ilustrační obrázek

Rozbor druhé branky Mladé Boleslavi

Výchozí situaceMladá Boleslav zahrává rohový kop Matějovským. Costa vyhrává hlavičkový souboj a míč se dostává na Guelora Kangu, který může založit protiútok ve spolupráci s Karlssonem a Hanckem. Hancko při rohu osobně hlídá Mešanoviće, ale jakmile vidí rozvíjející se možnost protiútoku okamžitě vyráží dopředu. Celá obrana vystupuje a hráči jdou ve vysokém počtu do brejku. Hancko s Karlssonem dobře zakombinují a Karlsson vyhrává souboj 1 na 1.

rozbor golu 1

Povšimněte si pozice Michala Sáčka, který situaci vyhodnocuje velice špatně a přesouvá se na svojí pozici pravého obránce, kterou ale v tuhle chvíli alternuje Dávid Hancko, který doplňuje slibně se rozvíjející brejk. Levá strana obrany Sparty tak zůstává zcela odkrytá. Moberg Karlsson se snaží přes dostupujícího Pudila prostrčit míč do přečíslení na Guelora Kangu. K míči má ale blíž Boleslavský obránce. Michal Sáček měl v této situaci zaujmout pozici levého obránce.

rozbor golu 2

Boleslavský obránce je u míče ve skluzu dřív než Kanga a zahrává ho na Buchu. Proti němu vystupuje Krejčí i Trávník. Bucha naznačí že bude posouvat do levého křídla, kde si Boleslav může vytvořit přečíslení, nicméně se s míčem otáčí a jednou přihrávkou na zapomenutého Matějovského vyřazuje ze hry celou zálohu Sparty. Vzniká přečíslení 4 na 3.

rozbor golu 3

V poslední fázi musí Costa vystoupit proti Matějovskému. Za normálních okolností by hráč Boleslavi musel být už dávno dostoupený levým bekem, v tomto případě tuto roli měl sehrát Michal Sáček a obrana tak musí zacouvat hluboko do pokutového území. Michal Sáček se nachází mezi stopery a tak alespoň zachycuje náběh Wágnera, který ho s sebou stáhne na bližší tyč a otevírá tak prostor před penaltovým puntíkem.

Štetina je v situaci 1 na 2 a ta pro něj není řešitelná, navíc o jednom z hráčů vůbec neví – o budoucím střelci Mešanovićovi. Stahuje se tak hlídat zadní tyč.

Krejčí se nevrací v dostatečné intenzitě. Kontroluje pozici Mešanoviće, nicméně nezareaguje. Poslední šance jak odvrátit gól byla aby hráč s číslem 37 přetnul dráhu budoucí přihrávky. Nestane se tak. Štetina si nakonec všímá nabíhajícího hráče, vystupuje proti němu, je tam však pozdě a Mešanović tak pohodlně skóruje.

rozbor golu 4

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments