Rosa není hrobař Sparty

V posledních dnech a měsících panuje mezi fans Sparty ponurá nálada. A je to naprosto pochopitelný.

Klub zažil další neúspěšnou sezónu, Rosova “tříletka”, kterou nám tenkrát odprezentoval, končí a slibovanej titul nikde. A co víc, ani ostatní Rosovy sliby se tak úplně nesplnily, za působení Pavla Vrby se nepodařilo úspěšně zapojit skoro žádný odchovance a ti, co byli zapojováni už před angažmá PV spíš stagnujou a nepřebíraj výraznější role v týmu. Jedinou vyjímkou je Martin Vitík, kterej si na svojí stabilní šňůru zápasů v základu musel počkat až potom, co dostával zas a znovu šanci Lukáš Štetina, aby svoje působení u nás mohl na Slovácku završit jednim z nejhorších individuálních výkonů v novodobý historii Sparty. Následně se ještě museli zranit všichni ostatní stopeři až na Hancka. Jenom potom si Vitík zasloužil prostor.

A dalo by se pokračovat, problém s marodkou se i přes angažování specialisty z Arsenalu nepodařilo vymýtit a skauting, kterýmu šéfuje Rosův bráška, při pohledu zvenčí fakt moc nefunguje. Rosa při příchodu avizoval, že chvilku potrvá, než se podaří kádr očistit od nepotřebnejch hráčů s vysokýma smlouvama, ty smlouvy už všechny doběhly a naši nejlíp placený hráči po odchodu Dočkala tak budou Pavelka, Laco Krejčí a Čelůstka, to nám to Tomáš hezky pročistil.

Na sítích se tak množej nadávky na účet Rosy, různý vtípky a volání po jeho hlavě. Taky jsem se několikrát zapojil do tohohle davu, kterej mu nemůže přijít na jméno. V určitou chvíli mi ale došla stejná věc, jako když jsem na Letný po zkažený přihrávce na 5 metrů křičel na Matěje Hanouska. Ten kluk na to naprosto očividně nemá, ale snaží se jak nejlíp může. Neni jeho chyba, že se ocitl na týhle pozici. Někdo nad nim si myslel, že na ni stačit může, angažoval ho a on s neuváženou důvěrou ve vlastní schopnosti tu nabídku přijal. Proč bych na něj měl být naštvanej? Za to, že si věřil, že to dokáže? Na jeho místě bych do toho šel taky.

Rosa dostal tehdy nabídku od naprosto zoufale vedený Sparty a snad i z lásky ke klubu ji přijal. Není jeho chyba, že lidi nad nim nenapadlo v jejich naprostym amatérismu a nedostatku vědomostí, jak vést klub lepší řešení než tohle. Rosa tam tak nastoupil bez jakejchkoliv zkušeností a s těma pár kontaktama, co si odnesl z hráčský kariéry. Pravděpodobně ani nevěděl o všech detailech, co ta role obnáší, dostal k ní totiž akorát rychlokurz od Zdeňka Ščasnýho, kterej opravdu neni známej tim, že by byl kvalitní sportovní ředitel.

Náš SŘ tak činí jedno špatný rozhodnutí za druhým a obsazuje klíčový posty lidma, co tam nepatřej. A jak by taky mohl dělat něco jinýho, měl snad čas a možnost seznámit se s lepšíma variantama? A taky se nabízí říct, že se možná na tu pozici prostě povahově ani nehodí. Měl ale vůbec čas si to takhle sám vyhodnotit? Sparta prostě tehdy volala o záchranu a on vyslyšel.

Abych to teda uzavřel. Myslim si, že by Rosa měl být SŘ Sparty? Ne, minimálně ne teď. Co by se ale stalo, kdyby teď skončil? Pravděpodobně by nás čekal další zástup Požárů, Kotalíků a jim podobnejch. Když dostal v pondělí padáka Vrba, spousta lidí psala, že problém je výš. Ano, ale je i výš než sportovní ředitel.

Takže prosím, nehaňme jednu z největších legend novodobý Sparty jen proto, že na ni parta nekompetentních debilů bezmyšlenkovitě naložila pro ni neřešitelnej úkol. A to buď z čirýho nezájmu o sportovní úspěch a nebo proto, že prostě nejsou schopný vymyslet lepší řešení. Oni jsou hrobaři Sparty, ne Rosa.

4.6 23 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Vojta T
Vojta T
1 rok před

Zajímavej pohled na věc, je pravda, že tahle možnost mě vůbec nenapadla, a je možný, že na tom taky něco bude. Na druhou stranu bych čekal, že i člověk bez jakýchkoli zkušeností s touhle pozicí za 4 roky ujde nějakou cestu a bude vidět zlepšení, třeba jen minimální a to vidět není a za mě ani nebude

Shaemi
Shaemi
1 rok před

Pokud má Rosický nějakou sebereflexi a zbytek zdravého rozumu, tak odstoupí sám. Sám přece musí vidět, že na to místo nemá. Možná zatím, možná na něj nebude mít nikdy.

Yossarian
Yossarian
1 rok před

Přesně Rosa se na tu pozici SŘ prostě znalostmi a povahově nehodí! Výborný hráč, ale špatný sportovní ředitel. Měl by odejít a s ním kompletní realizační tým včetně všech vyžírků a kamarádů. Úplně nejlepší pro Spartu by bylo, kdyby ji Křetínský prodal někomu, komu na tomto klubu bude záležet!

Rudolf
Rudolf
1 rok před

Můžu se zeptat, kdo přivedl do Sparty Čelustku, Pavelku, Krejčího st., Minčeva a další nekopi.Kolik hráčů posil mu uteklo Stancu, Plavčič. A ty jeho prohlášení bude líp. Copak se Sparta může zvednout když se nakoupí vysloužilci ze zahraničí, kde pochopili že už na moderní fotbal nemají.

Venous
Venous
1 rok před

Pokud se mel ucit od scagy tak se nedivim jeho uletum. Zbavim se cizaku a nataham sem nase vyslouzilce. Na prestupaky kaslu na ostatni taky ja to delam dobre. Kondicaky a hlavne anglan a bracha tu maji ze sparty dojnou kravu. Dana uz to nezajima a cupr to spocita. Tak proc bych to mel zmenit.

Jarda Š.
Jarda Š.
1 rok před

Ano, to je ten problém, že kvalitní sportovní ředitel se těžko najde. Na 99% by přišel buď další neschopa nebo někdo takový, kdo se sice vyzná, ale je to lump, kterému jde o vlastní prospěch, ne o klub.