Remíza v derby není důvod k oslavám

Od velkých zápasů fanoušci čekají velké věci a zajímavý fotbal. V české Fortuna:lize to tak ale často nebývá a zápasy mezi špičkou ligy se vyznačují hlavně bojovností. I z prvního jarního derby se stala fotbalová válka. Kdyby rozhodčí rozdal žluté (a potažmo i červené) karty za vše, za co měl, zápas by se možná dostal s počtem hráčů zbylých na hřišti na hranu dohratelnosti. Rozhodčí zápas nezvládl obecně, ale o tom tenhle sloupek nebude. 

www.sparta.cz

„Remízu bereme“

Slova trenéra Ščasného po zápase. Vzhledem množství šancí na straně obou pražských S celkem pochopitelná. Sparta krom gólu Plavšiče, který se zrodil téměř z ničeho, ač byl samozřejmě krásný, měla pouze jedinou opravdovou šanci. Dvojité zakončení Sáčka hlavou přímo do náruče brankáře Koláře z bezprostřední blízkosti po přesném centru Kangy.

Obecně ale nelze remízu z derby, největšího zápasu českého fotbalu, slavit. Ač se nám to slávisté snažili ve dvou dnech po zápase na twitteru celkem vnutit. Hráči mohou být po takovém zápase, ve kterém tahali za kratší konec, s remízou spokojení. Ale pocity fanoušků podle mě plné spokojenosti, natož euforie, rozhodně nebyly. A to hlavně kvůli tomu co sparťané (ne)předvedli na hřišti. Sparta v derby nevyhrála pošesté v řadě a tenhle zápas je a vždy bude zápasem o Prahu bez ohledu na postavení týmů v tabulce a jejich současnou formu. I proto nic jiného než výhru slavit nelze.

Ani jeden tým nezářil

Slavia využila dlouhodobě největší slabiny Sparty, rozehrávky. Tu se snažila vysoko napadat a sparťané tak neměli čas ani prostor ke smysluplnému zakládání útoků. Zároveň se soupeři dařilo včas a důsledně dostupovat ve středu hřiště jak Kangu, tak Sáčka, čehož se chopili Souček s Králem, a třeba Michal Sáček tak prakticky nebyl ve hře.
Nicméně ani Slavia nepředvedla nějaký světoborný výkon, ač šance na rozhodnutí zápasu měla. Na nápravu dostanou oba týmy do konce sezóny ještě dva vzájemné zápasy. Můžeme jenom doufat, že přinesou více fotbalu a méně faulů a chyb.

📹www.isport.cz

Na nekvalitní rozehrávku, nebo možná celý taktický systém, ale nejde házet indiviuální chyby hráčů. A ty, kterých se dopustili Martin Frýdek s Ondřejem Zahustelem jsou opravdu z ranku kritických. Notabene v takhle vypjatém zápase si podobné malé domů nemůžou dovolit. Nahrávat naslepo do vlastního vápna, kde číhá útočník soupeře, který by byl normálně v offsidu, nebo nedůsledně hlavičkou přiťukávat vlastnímu brankáři, když si na zádech vezete sprintujícího soupeře, by se příště nemuselo vyplatit.

📹www.isport.cz

 

Ubližuje Kanga Spartě?

Jako blesk z nebe se po nevydařeném zápasu Sparty, a přiznejme si i Kangy, snesl na obrazovku České televize v rámci pořadu Dohráno plus internacionál Milan Luhový. Přispěchal se svou kritikou Guélora Kangy a doslova řekl, že „cena a výkony tohoto hráče jsou pro Spartu kontraproduktivní“.

‚Kaku‘ přicházel do Sparty v zimním přestupním období sezóny 2017/2018 společně se Stanciem. Spekulovaná přestupní částka se pohybovala kolem 1 milionu €. Podle webu transfermarkt.com je aktuální hodnota Kangy 3,5 mil. €. Samozřejmě pobírá na české poměry štědrý plat. Ale fotbalovou kvalitou převyšuje 99% fotbalistů, kteří po českých trávnícíh běhají.

I v proběhlém derby, ve kterém z části kvůli hře soupeře a daleko menšímu prostoru pro práci s míčem dost kazil, v některých ukazatelích na hřišti čněl nade všemi.

Ano, nasbíral už 12 žlutých karet a do konce základní části ligy má volno. Což mimo jiné při zdravotních problémech Bořka Dočkala i Martina Haška může přinést Spartě do následujících zápasů značné komplikace. Ano, spousta z těch karet byla úplně zbytečná. Zároveň by ale Sparta bez Kangy získala ještě méně bodů. Za to dám klidně ruku do ohně. V mnoha zápasech bylo vidět, že bez Kangy by nic fotbalového letenští na hřišti nevymysleli.

O jeho celkových statistikách si udělejte obrázek sami.

📸www.fortunaliga.cz

 

Kde byli všichni jeho kritici, v čele s panem Luhovým, když Sparta držela vítěznou sérii? Kde byli, když Kanga táhl Spartu svými góly i výkony? Tehdy jsme četli o šlapajícím týmu, který se brzy bude těžko zastavovat. V derby vybouchla herně Sparta také jako tým a chyby udělali i další jednotlivci. Někteří je dělají dlouhodobě. Ale čteme o tom, jestli není Kanga pro Spartu přítěž…

Téma Sparty holt noviny pořád prodává a „zlý“ Kanga obzvlášť.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments