Reakce na podcast s ředitelem marketingu

Kamil Veselý

Mnoho z vás si poslechlo náš podcast, ve kterém byl naším hostem marketingový ředitel Sparty Kamil Veselý, a kdo ne, stále to může napravit. Přišlo nám nespočet reakcí a ohlasů. Děkujeme za chválu a projevenou vděčnost za zprostředkování komunikace témat, která fanoušky zajímají a pálí. Zároveň jsme některé reakce vybrali a poprosili Kamila Veselého o další vyjádření. Ta vám teď přinášíme v tomto článku v podobě zvýrazněných pasáží textu. 

Sparta Club 

Samotné členství v podobě Sparta Clubu je určitě skvělé pro ne tolik aktivní fanoušky Sparty. Předkupní nákup vstupenek a možnost účasti na akcích typu setkání s vedením klubu jsou skvělé výhody. Ale například sleva ve fanshopu “pouze” rozšiřuje benefit permanentky o větší procento v rámci Sparta Clubu. Sleva na občerstvení si zase prošla porodními bolestmi.
Když loni Sparta Club vznikal, někteří permanentkáři se tak i v souvislosti se zdražením permanentky do pořízení tohoto nového členství pro fanoušky vyloženě nehrnuli.

Kartička Sparta Clubu
📸 www.sparta.cz

V rámci Sparta Clubu každý člen obdrží i balíček, který obsahuje šálu a další upomínkové předměty. Permanentkáři zpravidla jako aktivní fanoušci mají zápasových šál doma několik a možná by se spokojili s variantou členství ve Sparta Clubu jako určité nadstavby permanentky. Tato nadstavba by byla levnější, nezahrnovala by některé zmíněné benefity (šála, sleva do fanshopu, apod.), ale zaručovala by členům možnost účastnit se akcí pro členy Sparta Clubu.
Jsme proto rádi, že podle reakce Kamila Veselého ve Spartě o této možnosti a o zavedení tohoto typu členství budou uvažovat a třeba se ho v některé z příštích sezon dočkáme.

Se samotným prvním ročníkem Sparta Clubu panuje na Spartě podle dotazníků, které nechávala členy vyplňovat, spokojenost. Pro nadcházející sezónu se kapacita členství navyšuje a dá se předpokládat, že i někteří doteď nečlenové z řad permanentkářů do klubu vstoupí. Ostatně to je i případ dvou členů naší redakce. Přesvědčit ke vstupu může i plánovaná změna poskytovatele občerstvení, garance fungování slev na občerstvení na všech stáncích a snaha o zrychlení obsluhy a zkrácení času stráveného ve frontách. 

Permanentkáři 

Jeden z podnětů směřoval i na vznik jakéhosi věrnostního klubu, kdy by fanoušek byl při nákupu třeba desáté permanentky v řadě oceněný další jednorázovou slevou nebo nějakým jiným benefitem.
Myšlenka je to určitě dobrá, ale Sparta prý disponuje detailnějšími daty o permanentkářích pouze za posledních 5 let a nebylo by tak úplně fér s podobným oceňováním začínat nyní, když někteří permanentkáři můžou chodit na stadion už třeba 20 let v řadě.

Permanentky AC Sparta
📸 Martin Tomáš

S tím ale souvisí i oceňování těch nejvěrnějších fanoušků z řad permanentkářů. Letos například ti z nich, kteří nevynechali jediný domácí zápas dostali možnost získat dvě vstupenky na akci u příležitosti výročí Smíchovského pivovaru.
O to se Sparta podle slov Kamila Veselého chce snažit i do budoucna:
“Byl bych rád, kdybychom byli schopni něco v podobném duchu zrealizovat (např. udělat unikátní vizuál permanentky do další sezony). Ale obecně si myslím, že největší odměnou bude pro tyto fandy zlepšení služeb na stadionu (o to se snažíme kontinuálně) a především kvalitní hra na hřišti…”

Streamy a záznamy zápasů

Několik poznámek přišlo ohledně přímého přenosu tiskové konference u příležitosti představení nového trenéra Václava Jílka a její kvality, respektive stability. Někteří fanoušci si stěžovali na občasné záseky stránky a videa. Přikládáme doslovné vyjádření a reakci Kamila Veselého a věříme, že streamy dalších přátelských zápasů z letní přípravy poběží bez větších problémů, tak jako se to podařilo už ve druhé části zimní přípravy.
“Prověřoval jsem to opět znovu a na naší straně chyba nebyla, tj. služba (přehrávač Stream AMG) i přenos signálu na servery služby fungovaly bezchybně, pokud měl někdo se streamem problémy, s největší pravděpodobností byla chyba na jeho straně, např. kvalita internetového připojení či nastavení prohlížeče…“

Sparta Živě
📸 Twitter AC Sparta

Samozřejmostí budou živě vysílaná již zmíněná přátelská utkání A týmu a zásadní tiskové konference klubu. Sparta ale plánuje live streamy i v průběhu sezóny, a to hlavně co nejvíce zápasů nově vzniklého B týmu, bude ale záležet na interních možnostech klubu. Přímých přenosů by se snad měly dočkat i hlavní utkání mládeže a žen typu derby.
Možnost umísťování záznamů zápasů na web klubu se bude ještě zvažovat, ale dosavadní vyhodnocení je, že zájem fanoušků by bohužel nebyl tak velký, aby se to vyplatilo. 

Občerstvení, stadion & fanshop

O změnách v rámci stánků s občerstvením už trochu řeč byla. S tím souvisí i volání fanoušků například po zdravějších alternativách občerstvení na stadionu. I toho se třeba v budoucnu dočkáme, ale nyní půjde spíše o určitou redukci sortimentu s cílem zmíněného urychlení služby jako takové.

Generali Arena
📸 Martin Tomáš

Nemálo podnětů se týkalo úrovně toalet na Letné. Na velké části z nich neteče teplá voda a není se ani do čeho utřít, což je zvláště v zimních měsících nešťastné.
Sparta se bude situaci snažit zlepšit v zájmu všech.

Ve fanshopu některým lidem přijde, že je hodně produktů nabízeno pod značkou Nike a leckdy tak zbytečně předraženo.
“Určitě není většina produktů NIKE, ale rozhodně bude snahou mít produktů více a kvalitnější.”

‘Z fotbalu na hokej, z hokeje na fotbal‘

Dříve oblíbené akce, kdy zápasy fotbalové a hokejové Sparty navazovaly a fanoušci dostali možnost navštívit prakticky dva zápasy svých milovaných klubů za cenu jednoho. V poslední době ale možnost nevyužívaná. Důvod?
Hokej má jasně dané termíny dlouho dopředu a po oznámení termínu fotbalového utkání se s nimi nedá hýbat. Fotbalová utkání nejsou bohužel plánována s takovým předstihem, což ale není vina Sparty. Nezbývá než doufat, že v případě známých termínů víkendových zápasů hokejové Sparty se někdy najde průnik, nebo se mu fotbalová Sparta bude třeba snažit jít i naproti tlakem na určitý termín svého zápasu. Podobná akce jednou dvakrát za sezonu by určitě udělala radost všem.

Z hokeje na fotbal
📸 www.hcsparta.cz

Děkujeme všem za reakce a děkujeme Kamilovi Veselému za vyjádření. Věříme, že tento nově vzniklý ‘komunikační kanál’ mezi fanoušky Sparty a klubem samotným v budoucnu i formou dalšího podcastu znovu oživíme.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments