Rugbyová Sparta vévodí ligové tabulce

Oddíl Sparty nejdete opravdu v hodně sportech. Kromě fotbalu a hokeje, se Sparta také objevuje ve florbale, rugby, basketbale, futsale, kanoistice, stolním tenisu, tenisu, gymnastice, cyklistice, krasobruslení, vodním pólu a v tanečních soutěžích. Dnes se podíváme blíže na rugby.

Krásný sport, který však v ČR postrádá nejen hráčskou základnu, ale i diváckou podporu má však na našem území bohatou historii. Rugbyový oddíl byl založen v roce 1928 jako AC Sparta. V době komunismu se název několikrát změnil a přes Sparta Bratrství a Sparta ČKD Praha se ustálil na RC Sparta Praha. Tento název platí od roku 1989 do dnes.

Osminásobní mistři mohli přidat devátý titul v loňské sezóně, ale po protestu Tatry Smíchov o nesprávném nasazení jednoho z hráčů v semifinále byl zápas kontumován a Sparta tak hrála „jen“ o bronz. Letos si však naši ragbysté chtějí vše vynahradit a dělají pro to maximum. Ve skupině o titul vévodí tabulce bez ztráty kytičky! Navíc své protivníky drtí i na skóre. V posledním domácím zápase přejeli třetí tým tabulky z Říčan 62:9! Ve skupině o titul chybí dohrát poslední dvě kola, Sparta se představí už tento víkend 5.10. na hřišti Tatry Smíchov, největšího rivala v boji titul a poslední domácí zápas odehrají sparťané 12.10. ve 14 hodin proti Vyškovu. Následovat bude playoff, kde se jde rovnou do semifinále hraného na jeden zápas. Poté finále a utkání o bronz.

Tabulky Skupiny o titul, livesport.cz

Nezapomeňte, že i zápasy rugby jsou v Kalendáři Sparťana a přijďte naše borce povzbudit!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments