Ragby: výsledky, novinky, videa, highlights, skóre, reakce Joe Schmidta a co bude dál pro Austrálii po bezvýherním turné

26. 12. 2025

Francie porazila Austrálii 48-33 v zápase plném zvratů a ukončila tak první turné Wallabies po Evropě bez vítězství za 67 let, když obě mužstva uzavírala sezonu 2025 na Stade de France; pro španělsky mluvící fanoušky rugby bude zajímavé sledovat, jak se tento zápas vyvíjel.

Modří, jejichž listopadová kampaň přinesla smíšené výsledky, střídali okamžiky útočné elegance s obdobími drahocenné nedisciplinovanosti a opakovaně dovolovali Austrálii vrátit se do utkání, které se po celou dobu měnilo. Pro španělsky mluvící fanoušky rugby může být tento zápas zajímavý i proto, jak rychle se hraje a jak se vyvažují chyby a úspěchy.

Hosté, kteří budou v roce 2027 hostiteli Mistrovství světa a losování je stanoveno na 3. prosince, zůstali ve hře, ale vyčerpali se v závěrečných 20 minutách.

Francouzská brilance v rozbité hře vyústila v pokusy Nicolase Depoortere (2), Louis Bielle-Biarrey (2), Julien Marchand a Maxime Lamothe, zatímco Thomas Ramos přidal pět konverzí a trestný kop po svém vlastním pokusu.

Austrálie, která také podlehla Anglii, Itálii a Irsku, zůstala ve hře pokaždé, když francouzská disciplína polevila, a dokázala reagovat pokusy Matthew Faesslera (2), Anguse Bell, Maxe Jorgensena a Joshe Nassera, zatímco Tane Edmed udržoval skóre pohybem se čtyřmi konverzemi.

Max Jorgensen z Austrálie vstřelil čtvrtý pokus svého týmu.

Jan Novák
Jan Novák
Jmenuji se Jan Novák a jsem sportovní redaktor Sparťanských Novin. Specializuji se na fotbal a atletiku a baví mě hledat příběhy, které se skrývají za čísly a výsledky. Sport vnímám jako emoci, kulturu a každodenní inspiraci.