První kolo proti Slovácku

Spartu v neděli 14. července čeká 1. kolo Fortuna ligy. Na Letné se utká s týmem Slovácka, jenž na Letné bodoval naposledy v srpnu roku 2004. Poslední vzájemné utkání ale tým z Uherského Hradiště opanoval výsledkem 2:1.

Sezona 2018/19 byla pro Slovácko poměrně vydařená. V lize hráli svěřenci trenéra Svědíka skupinu o udržení, kterou ovládli a skončili tak na 11. příčce. V podobném duchu pokračovalo Slovácko i v přípravě. Nejprve remizovalo se Slovanem Bratislava, následně přišly výhry nad Skalicou, Sarajevem a Mariborem. Jedinou porážku zaznamenalo se Senicou. V generálce pak hráči Slovácka remizovali s Trenčínem.

Příprava Sparty byla, alespoň co se týče výsledků, horší. Jediná výhra přišla v prvním utkání proti třetiligovému Benešovu. Následovala prohra s Kluží, remíza s moskevským Dynamem a porážka s Linzem.

Změny v kádru

Do týmu Slovácka přišly tři posily. Brankářský post vyztuží bývalý gólman Varnsdorfu Porcal, následně přišel na hostování hráč Olomouce Dvořák a poslední posilou byl Milan Petržela, jenž již na Slovácku působil, a to v letech 2003-2006. Zejména on tak bude jedním z největších zbraní týmu z jihovýchodní Moravy.

Co se týče odchodů, klub opustil Dominik Janošek, jemuž skončilo hostování z Viktorie Plzeň, Jaroslav Diviš, který se vrátil zpět do Mladé Boleslavi a Filip Hološko.

Ani Sparťané na přestupovém trhu nezaháleli. Postupně do klubu přišli Vindheim, Kozák, Krejčí, Trávník, Lischka a Graiciar. Z hostování se vrátili Kaya s Christianem Frýdkem.

Co se týče odchodů, hostování skončilo Chipciovi, který se vrátil zpět do Anderlechtu. Následně odešli do nového působiště Civić s Vatajelem. Na hostování pak Sparta uvolnila Mustedanagiče, Plechatého a Fortelného.

Vzájemné zápasy

Od založení Slovácka roku 2000 (do roku 2004 pod názvem 1. FC Synot) sehrálo se Spartou 34 utkání, ve kterých se klub z Letné radoval z výhry 25x, Slovácko 6x a smírně se oba kluby rozešli ve třech případech. Navíc klub z Uherského Hradiště na Letné nikdy nezvítězil, pouze jednou remizoval, a to dne 7. 8. 2004. V základní sestavě Sparty byl v té době David Bičík.

Pokud se podíváme do bližší minulosti, Sparta nemá se Slováckem lichotivé skóre. V posledních pěti utkáních zaznamenala dvě výhry, dvě remízy a jednu prohru. Ta byla v posledním vzájemném utkání na začátku prosince minulého roku, když Sparta obdržela dvě červené karty a neproměnila dva pokutové kopy.

Jak zápas dopadne?

Pro Slovácko je utkání se Spartou ideální. Ztráta v prvním kole žádné šrámy na duši nezanechá, a tak jdou svěřenci trenéra Svědíka do utkání s pocitem, že můžou pouze překvapit. Na druhé straně Sparta potřebuje pro sebevědomí hráčů i fanoušků zvítězit. Ztráta by je dostala okamžitě do nelichotivé situace.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první kolo, neočekávám žádnou pěknou podívanou. Sparta ale utkání zvládne a díky jedné brance se bude radovat z prvních třech bodů.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments