První gól v zápase s Dynamem

Ilustrativní obrázek

Mnohé herní situace byly již rozebrány v článku Jako na houpačce. Podívejme se společně ještě na první gól v zápasu s Dynamem České Budějovice ve větším detailu.

Rozbor prvního gólu - obr1

České Budějovice mají míč na naší levé straně a jejich cíl je přenést ho na označeného volného hráče na opačné straně hřiště. Hašek tady má špatné, velmi hluboké postavení, vzniká tam mezera mezi naší zálohou a útokem, kde mohou Budějovice bez pressingu pohodlně prokombinovat. Presovat jde Hložek protože je nejblíž, ale podle mého soudu je to práce pro Haška. Sáček dobře vyhodnocuje, že míč půjde na krajního beka a vystupuje. Celý blok se posouvá. Zeleně je označený budoucí střelec, který si v nacvičené akci seskakuje do hloubky hřiště a zcela bez povšimnutí si tam udělá kolečko.

Rozbor prvního gólu - obr2

Hložek seskakuje příliš do hloubky hřiště, protože očekává, že tam bude pokračovat akce, místo toho Budějovice vrací míč zpátky, Hložek je daleko a nestihne hráče dostoupit. Obránci mají navázané hráče, ale mezi řady seskakuje hráč, který se odpoutal v předchozí fázi od Štetiny. Krejčí ani Hašek nereagují.

Rozbor prvního gólu - obr3

Vzniká mezera, kterou hráč Budějovic dobře vidí a míč perfektně trefuje. Hanousek se snaží míč zachytit, ale je to vyhodnoceno špatně, má to příliš daleko. Jeho hráč se mu tak dostává za záda.

Rozbor prvního gólu - obr4

Vzniká přečíslení 5 na 4. Štetina budoucího střelce naváže, ten ho s sebou stáhne na přední tyč. Hráči Dynama se výborně překříží. Díky přečíslení nevíme kdo má koho hlídat, střední záložníci vůbec nereagují.

Rozbor prvního gólu - obr5

A konečně, střelec první branky zápasu je sice na přední tyči v sendviči, ale centr jde na úplně osamoceného hráče, kterého měl původně Costa. Štetina se za míčem otočí, tím ztratí svého hráče z dohledu a je hotovo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments