Proti Bohemians s novou krví!

Nejkratší zimní přestávka v poslední době je u konce a první „jarní“ kolo je tu! Spartu čeká na úvod malé pražské derby s Bohemians.

Zápas bude pikantní hned z několika důvodů. Trenér hostů Martin Hašek ml. je velmi spjat s klubem z Letné, ať už jako hráč, tak i jako trenér, když Spartu také trénoval. Jeho oba synové prošli sparťanskou akademií, ale v neděli mohou nastoupit proti sobě. Starší syn Martin totiž v zimě přestoupil zpět na Letnou.

Sparta prošla další velkou proměnou přes přestávku a fanoušci (včetně nás) věří, že tentokrát to opravdu povede k lepším výsledkům. Příprava byla výsledkově výborná, hráči z videí srší dobrou náladou, ale to vše bude zapomenuto, pokud se tohle všechno nepřenese na trávník.

Bohemians nezažívají dobrý ročník a i kvůli četným zraněním se klub z Vršovic krčí až na 13. místě. Pod trenérem Haškem hraje stále stejný náročný agresivní fotbal, který Spartě moc nevoní. Poslední tři zápasy skončily remízou a i tentokrát se očekává především urputná bitva. Celkově má však Sparta s Bohemians vysoce pozitivní bilance. Naposledy jsme z tohoto duelu odcházeli se sklopenou hlavou v roce 2001! Tak dlouho nás Bohemians v soutěžním zápase neporazili! Mimochodem, bylo to v zápase, kde skončila neprůstřelnost Petra Čecha (903 minut).

Malé zemětřesení ve sparťanské sestavě vzbudilo hodně spekulací nad soupiskou pro tento zápas. My ji tipujeme takto:

Nita, Hanousek, Plechatý, Štetina, Zahustel, Frýdek, Sáček, Karlsson, Chipciu, Kanga a Tetteh

Základní jedenáctka proti Bohemians
Základní jedenáctka proti Bohemians

Podotýkám, že sestava podle nás by bylo trošku jiná, ale takhle odhadujeme, že se v neděli nastoupí. Do zápasu nemůže naskočit Costa pro žluté karty a dlouhodobě zraněný Tal Ben Chaim.

Utkání začíná v neděli v 17 hodin a vysílá ho živě O2TV Sport. Utkání bude pískat Z. Proske.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments