Promarněné přestupové okno

Upřímně jsem nechápal upozorňování fanoušků na konec přestupního termínu. Nečekal jsem, že někoho ještě přivedeme. Tedy do A-týmu. Nečekal jsem mnoho a dostal jsem ještě méně.

Hlavní trenér Vrba opakovaně hovoří o spokojenosti s mužstvem a zjevně nepomohlo ani šťouchnutí v Tiki Taka, kde František Čupr prohlásil, že trenér nikoho zkrátka nechce přivést. Nedovedu si představit, že by člověk tak zkušený, který váží na tiskovkách každé slovo, řekl něco neuváženě. To je však má spekulace.

Zpět k (ne)posilám. Abychom si rozuměli, netvrdím, že má DK rozbít prasátko a jít do dostihů. Chápu, že jsme nechtěli zaplatit 30 mil. Kč + Lischku za Sora, ale skutečnost, že nemáme klíčové posty zdvojené, je alarmující. Pojďme však postupně.

Obrana

Pravý bek Wiesner. Sám zmiňoval v otázkách a odpovědích pro Sparta Club, že u sebe změnil spoustu věcí a až ho překvapilo, jak bylo těžké některé cviky protlačit i na Spartu. Očividně mu změna prospěla, protože se stal opravdovým železným mužem podzimu. Kdo si navíc Wiesyho pamatujete z dřívějších dob, víte, že trpěl na častá zranění, bohužel. 

V tomto případě je vše v pořádku, ovšem neexistuje alternativa. Ideální alternativou je Adam Gabriel, ale i ten po přesunu do „áčka“ prakticky jen marodí a proto dohráváme pohárové derby na pravé straně s Vitíkem, přičemž na Partizan jdeme se Suchomelem. Ten je sice pravák, obvykle však hraje na levém bekovi. 

Na stoperu se pravděpodobně opět zranil Čelůstka, zbývá nám jen Panák a Vitík. Na levém bekovi musíme alternovat Hanckem, tedy naším nejlepším stoperem. Jistě, Hancko je produktivní i na levé straně, odvede dobrou práci, ale chybí zase na stoperovi. Navíc ani on nebyl před Partizanem 100% fit. 

Højer stihl od letního příchodu necelé tři soutěžní zápasy. Polidar, po dlouhé pauze, (ne)překvapivě neodehrál dobrý zápas. Zbývá ještě Suchomel. Ale pořád dokola jen lepíme sestavu za zraněné hráče. Hrají i hráči bez formy (Čelůstka), protože zkrátka nikdo jiný není k dispozici. 

Záloha

 

Ani v záloze to není žádná sláva. Naprosto zásadní je LK37, jenže ten stihl z 35 soutěžních zápasů odehrát jen 16, což je velký problém. Jeho jedinou alternativou je Pavelka, který je ale totálně z formy. Dále tu je mladý Filip Souček, u kterého je situace podobná jako u Matěje Polidara, opět bohužel – je buď zraněný nebo nerozehraný. Těžko po něm potom můžeme chtít zázraky. Ani pozice výše není hitparáda. Buď ji hraje Pavelka nebo Sáček, ale ani Sak nemá ideální formu. Zbývá podhrot, kde by ideálně hrál Hložek nebo Karabec, jenže ti někdy alternují na křídlech, jelikož jich máme nedostatek. Po odchodů Vindheima s Karlssonem (ač jejich výkonnost také nebyla kdovíjaká) nám zbyla dvě křídla, a to Pešek s Haraslínem. Haraslín je z formy delší dobu a teď se k němu přidal Pešek. Občas proto hraje na křídle Karabec nebo Hložek. Oba si odehrají své, ale nejsou to typická křídla, navíc potom chybí na svých postech. Minčev se bohužel ukazuje jako velký „flop“. Kromě restartu v B-týmu a následně dvou dobrých utkání za A-tým, nepředvedl, už za skoro dva roky (přestoupil k nám v srpnu 2020!), prakticky nic. Na svou šanci čeká Ryneš, leč zatím nepřišla. A ještě tu samozřejmě máme Láďu Krejčího st., což je ještě větší „flop“ než Minčev, bohužel. Ládíka mám rád, je to srdcař, chce vyhrávat, ale kvalita tam zkrátka není. Absolutně ne. 

Útok

 

Do útoku jsme přivedli naši jedinou zimní posilu. Čvančara nevypadá špatně. Na hodnocení je sice brzy, ale bude muset začít dávat branky, jinak to tu bude mít velmi těžké. Juliš je stále (nebo opět?) zraněný, Pulkrab rovněž tak. Patrák se Sejkem odešli na hostování, což je v pořádku, musí hrát, ale teď opět nemáme žádnou alternativu. Upozorňuji, že hrajeme tři soutěže a chceme prý útočit na titul. Jak říkal Standa v našem podcastu, „takhle se o titul ale prostě nebojuje“. Obecně vzato, do Sparty musí chodit každý „přestupák“ jeden nebo dva hotoví hráči do základní sestavy. Je v pořádku jít cestou mladých talentů přes B-tým, dávat více šancí klukům ze Strahova, ale s těmi titul neuhrajeme. Ač je pravda, že mnozí hrajou lépe než aktuální hráči základní sestavy. Nicméně určitě chápete, jak to myslím.

Jsem zklamán. Nechápu, že máme pořád takový počet zraněných. Stále si myslím, že v optimální sestavě máme silný tým, jenže kdy jsme hráli bez jediné zdravotní indispozice? Za poslední tři roky ani jednou! A to je náš zásadní problém. Nepotřebuju mít školu sportovního managementu, ani 30 let praxi v klubu. Když se mi zraní hráč, přivedu náhradu. Jako to dělá konkurence. 

 

4.8 37 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
MaxdeMarco
MaxdeMarco
2 let před

Lépe to popsat nešlo. Snad jen, že kdyby přivedli kvalitního pravého beka, tak by hrál Wiesner pravé křídlo a tam by uplatnil lépe svůj tah na bránu a své koloběžky 🛴.

Pavel
Pavel
2 let před

Tak jak píšeš k tomu konečně letos přistoupili v HCS Ton s Hlinkou, před PO ještě kádr posílili a Sparta do něj půjde s 11 kvalitními obránci a 19 kvalitními útočníky na soupisce, včetně mladých odchovanců, protože prostě play off nemůžeš hrát s úzkým kádrem.

Fadroš
Fadroš
2 let před

Kladl sis někdy otázku , proč je tolik zraněných ? Proč nejsou dříve fit ? Nebylo by lepší investovat do kvalitních fyzioterapeutů , top lékaře , zajistit , aby hráči měli nejlepší zázemí co jde , a že na to Sparta má peníze . A nebo se kouknout na trénink , jestli nejsou hráči příliš vytěžování !!

Pepýno
Pepýno
2 let před

A kde je Dočkal ? On už není v kádru ? A musí to být pohoda dělat pod Čuprem. Práce hnedle žádná, jen vymýšlení výmluv. Nedělej to za ty prachy…