Proč musíme podepsat Hancka i Kangu

Už včera na tohle téma něco sepsal Vláďa, já tedy jen přidávám pohled z mé strany, proč musíme podepsat Hancka i Kangu.

Aktuální Sparta šlape a velký díl na tom mají právě tito dva. Hancko, o kterém jsme psali už v srpnu loňského roku, že je nadstandardním fotbalistou, to předvádí především nyní na jaře, kdy hraje na svém postu. Vedle Hancka však jdou nahoru i výkony Lukáše Štetiny a celé obrany. K tomu si Hancko občas odskočí do útoku, aby byl okamžitě zase zpět na svém místě. Přeju mu, aby to tam zase brzo spadlo, včera byl blízko – hlavičkou trefil tyč a z přímého kopu chybělo pár čísel. O Kangovi je v tomhle ohledu asi netřeba něco zmiňovat, vše již bylo řečeno. Dodáme tedy alespoň jeho statistiku kopaných penalt:

Branky jen z penalt?

Někdo může namítnout, že z jeho 29 branek (28 v lize a 1 v Evropské lize) je 16 „jen“ z penalt, ale já s tímhle absolutně nesouhlasím. Branka z penalty se počítá do skóre naprosto stejně, jako jakákoliv jiná a hlavně, už jste někdy byli u zahrávání penalty tak klidní jako teď? Já teda rozhodně ne. Ono celková bilance Kangy je až neuvěřitelná, kdy z pozice záložníka má na svém kontě celkem 29 branek a 15 asistencí v 73 soutěžních zápasech. Jinými slovy v každém druhém utkání zapíše kanadský bod a v každém 2,5 zápasu se prosadí gólově. Skvělá bilance. Pro porovnání:

Proč musíme podepsat Kangu, zdroj: Fortuna Liga
Proč musíme podepsat Hancka i Kangu, zdroj: Fortuna Liga

Z pozice záložníka je Kaku nejvýš v průměru vstřelených branek za zápas ve sparťanské historii samostatné české ligy.

Kanga navíc včera dokázal, že může hrát vedle Dočkala i proti týmu, který není zalezlý. Je však důležité, aby to za ně za oba odpracoval směrem dozadu celý tým, což se včera do puntíku stalo. Neustálá polemika, jestli tito dva můžou hrát spolu, tak dostala jasnou odpověď. Pokud celý tým bude pracovat správně a poctivě, může hrát Kanga s Dočkalem spolu.

Lídři týmu mustí zůstat

Veškeré argumenty, proč oba podepsat, už tedy zazněly. Jeden, a za mě ten vůbec nejdůležitější, však ještě ne. Oba jsou už ozkoušení, sžití s naší ligou a stali se lídry týmu. Jak dlouho nám takovéhle hledání trvalo? Hodně dlouho. Jak už zmiňoval Vláďa, pokud Hancka s Kangou nepodepíšeme, opět se vrátíme do bludného kruhu, kdy budeme muset zkoušet nové hráče, kteří nás ve výsledku budou stát daleko víc než tito dva fotbalisté. Na Letné si tedy musí zodpovědět, jestli chtějí zkusit dva-tři stopery třeba po 30 miliónech Kč, nebo vsadí na jistotu jednoho hráče, který navíc klidně může za rok odejít za násobek této částky. To stejné platí o Kangovi. Samozřejmě, může se tu objevit vlašťovka ala Láďa Krejčí, ale pořád je to riziko, že budeme sezónu a dvě přestupní období hledat náhrady za hráče, kteří tu už jsou. Je samozřejmě pravda, že zde máme Lischku, který se profiloval také velmi dobře, tak abychom zase nebyli k Davidovi nefér. Hancko je ale (a David snad promine) ještě o level dál.

 

4.7 15 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Panta
Panta
3 let před

Kanga je mimo diskuzi.Je v podstatě zadarmo-ano za plat-velký-zasloužený.Poslední otazník zmizel ve středu.Chce zůstat-takže zůstane.Zas takový blázni ve vedení nejsou, aby se ho vzdali.
U Hancka je potřeba se modlit aby to dobře dopadlo.

Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Jenomže Hancko je na levelu, který výrazně převyšuje českou ligu, takže nelze počítat s tím, že by zůstal déle než půl, maximálně jednu sezónu, než dostane nějakou lukrativní nabádku, a pak stejně bude za něho potřeba najít náhradu.