Příliš mnoho otázek

ilustrační obrázek

V poslední době se v souvislosti se Spartou vyrojila velké množství otázek, na které si jako fanoušci bez dalších znalostí neumíme rozumně odpovědět. Bez odpovědí logicky vzniká nedůvěra, která ještě dále prohlubuje současnou skepsi z výkonů a výsledků na hřišti.

Začněme u odvolání trenéra, resp. zejména u načasování tohoto kroku. Změna po jediném odehraném zápase znamená, že šestitýdenní příprava byla z velké části zahozena a nový trenérský tým musí naskočit do rozjetého vlaku a začít hasit požár místo toho, aby měl alespoň trochu času pracovat koncepčně. Hned ze začátku tedy trenérská židle dostala navíc i třesoucí se půdu pod své již tak dosti vratké nohy.

Nedozvěděli jsme se, jak je možné, že trenér ztratil tolik proklamovanou důvěru po jediném zápase. Pokud důvěra nebyla již dříve, tak proč Václav Jílek dostal vůbec šanci po podzimu pokračovat? A jaký signál tohle vysílá budoucím trenérům? Můžeme ještě věřit slovům o důvěře i nadále, když víme, že za pár dní se může situace zcela obrátit?

Posily?

Velké otazníky budí i fakt, že během zimní přestávky nepřišly žádné posily. Zejména u pozice pravého stopera byl příchod více než očekávaný. Vzhledem k podzimním problémům na této pozici, které pokračují i v jarních zápasech, je nepochopitelné, proč jsme tento post nevyřešili. V tuto chvíli ani nevíme, nakolik jsme pravého stopera přivést chtěli, a nepovedlo se, nebo jsme primárně chtěli pracovat se stávajícími hráči.

Už Václav Jílek opakovaně deklaroval, že v tomto směru je potřeba situaci řešit. Nestalo se. Stejný problém zdědil i Václav Kotal, který jednoznačně deklaroval, že potřebujeme pravonohého hráče na této pozici kvůli výstavbě útoku. Bohužel, jak to v současné chvíli vypadá, je možné, že budeme opět svědky další rotace hráčů na pozicích stoperů, kdy v zápase proti Baníku uvidíme již jedenácté složení stoperské dvojice v této sezóně a nemusí to být stále ještě poslední varianta.

Otázek ohledně složení kádru však zůstává celá řada, ať již do obsazení jednotlivých pozic, kde bychom se mohli ptát, zdali máme dostatečný počet hráčů na křídla nebo typologicky dostatečnou diverzitu do středu pole, nebo co se týká lídrů a vítězných typů. Otázek je opravdu nemálo.

Psi na stadionu?

Otázky však nebudí jen sportovní úsek. V poslední době se setkáváme i s nevysvětlitelnými věcmi na stadionu. Při posledním domácím zápase mohli někteří návštěvníci z blízka zažít policejní psy na stadionu, kteří startovali a hlasitě štěkali na kolemjdoucí fanoušky včetně dětí. Odpovědi na otázky, kdo a proč policisty na stadion pozval, jsme se v době vzniku tohoto článku (dva dny po zápase) doposud nedozvěděli. Je tohle zážitek, který je tedy ze strany pořadatele v pořádku a měli bychom si na něj zvykat i do budoucna? Vyjádření k této věci jednoznačně chybí.

tweet SF ohledně psů
https://twitter.com/spartaforever/status/1233861225580244992

Všechny tyto otázky si klademe z pozice fanoušků, kteří mají určitě nadprůměrné množství informací, a i tak dost tápeme. V době krize by se mělo komunikovat jednoznačně víc, než je běžný stav. Neinformovanost vede jen k nepochopení a větší frustraci. Jak se má pak člověk ztotožnit s něčím, čemu nerozumí?

 

Zdroj úvodní fotky: https://hipwallpaper.com/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Vojtěch
Vojtěch
4 let před

Jílek důveru měl, ale když sám vedení řekl, že už nemá co týmu nabídnout tak ato nešlo asi už řešit jinak.
Osobně si myslím (a myslel jsem si to už v létě), že Sparta měla na začátku sezony vyhlásit restart, s tím že neatakují titul ani poháry. A ulevit tak týmu od tlaku a nechat jim čas na sehrání.

Panta
Panta
4 let před

Jo, tak jest. Heslo „Ještě blíž klubu“ pak vyznívá naprosto směšně. Všechny zábavný videa atd.atd. jsou pak úplně zbytečný, když neznáme základní otázky zmíněné v článku.

tonda
tonda
4 let před

jilek se po liberci psychicky zhroutil a proto musel byt odvolan,rka,ze jiz dal nemuze,se s tr dohodl na ukonceni angazma.proto to divny nacasovani,dal uz nemohl.

venous
venous
4 let před

Je to jen kraj ledovce, Daněček si dělá co chce a táhne nás pořád víc a víc do bahne. Bohužel se s tím teď veze i Rosa.

Sparta
Sparta
4 let před

Nač,je mi ze Sparty na zblití💩💩💩

Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

Uvědomte si, že posily ve smyslu příchodu hotových hráčů, kteří okamžitě zvednou kvalitu hry, nejen nejsou, ale už těžko někdy budou. To by znamenalo nakupovat v korunách za devítimístné cifry a dávat jim základní měsíční platy v sedmimístných cifrách. Na to Sparta nemá finance.