Představení soupeře MFK Chrudim

MFK Chrudim, první soupeř sparťanské rezervy v 2. lize.Výjezdy sem určitě nebudou na 20 minut cesty, ale pořád není tohle město nedaleko Pardubic tak vzdálené, aby nestálo za návštěvu. Autem sem pojedete asi hodinku a půl. Vlakem je cesta do Chrudimi časově vlastně velice podobná, nebál bych se tedy zkusit vlak.

Stadion za Vodojemem nabízí 500 míst na sezení a celkovou kapacitu 2 500 diváků. Název stadionu se opravdu pojí s vodojemem. Ten se nachází v těsné blízkosti stadionu a do roku 1993 byl dokonce plně funkční. Nás určitě zajímá sektor hostí. Ten se nachází za jednou z branek, jedná se o tribunu na stání. Součástí sektoru je i vlastní sociální zařízení. Tedy stánek s občerstvením. Můžeme se zde těšit na klasický párek a klobásu. V minulé sezóně byla cena piva slušných 35 Kč a za klobásu si místní účtovali 70 Kč. Doufejme, že tedy letos moc nepodraží a na tradiční fotbalovou kombinaci klobásy a piva se budeme moct těšit i nadále.

Domácím dělá radost nově vybudovaná tribuna (2015), která nahradila starou, dřevěnou, chátrající tribunu. Dnes tak mají diváci možnost navštěvovat důstojný druholigový stánek s veškerým potřebným zázemím.

Loni nižší patra FNL, co letos?

Chrudim v minulé sezóně Fortuna národní ligy obsadila 10. místo se ziskem 31 bodů. Nacházela se tedy spíše v nižších patrech druhé nejvyšší české soutěže. Střelecky tým táhl Ladislav Mužík, který ale v Chrudimi pouze hostoval z Pardubic. V městě perníku se ale moc neohřál, protože vzápětí zamířil do Mladé Boleslavi. Jeho 12 gólů z minulé sezóny ale není zanedbatelné číslo a Chrudim se bude muset pokusit tohoto střelce adekvátně nahradit. Pokusit by se o tom mohl třeba Petr Juliš. V tuhle chvíli asi zpozorní většina sparťanů a určitě nebude prozrazeno nějaké odvěké tajemství, když řeknu, že Petr Juliš je příbuzný našeho kanonýra Lukáše. Petr je Lukášův mladší bratr, ročník 2003. Začal se v minulé sezóně prosazovat do chrudimského A-týmu a dokonce má na svědomí už i pár gólů.

Důvodů, proč se podívat do Chrudimi opravdu není málo a podpořit B-tým na prvním zápase je malá povinnost.

Ještě dodáme, že všechny zápasy naší rezervy jsou v Kalendáři sparťana.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments