Představení soupeře – FK Varnsdorf

Naše béčko v neděli 8. 8. zavítá do Varnsdorfu. A skoro se zdá, že los B týmu kopíruje polohu soupeřů áčka. Olomouc a Prostějov jsou sobě geograficky velice blízko a to stejné se dá říct o severočeském Varnsdorfu, který je kousek cesty od Liberce, se kterým se Sparta utkala minulý týden a nutno říct, že šlo o velice úspěšné představení. Tak snad bude druholigový vzduch vyhovovat i béčku, které bude ve Varnsdorfu usilovat o 3. ligovou výhru v řadě.

Po 2 kolech je Sparta první. Ano je to teprve začátek a rozhodně není samozřejmostí takto úspěšný vstup do ligy. Fanoušky určitě musí těšit fakt, že Sparta je první jak ve F:L, ale také ve FN:L, kde béčko zatím válčí bez obdrženého gólu. Po zápase v Chrudimi se naši mladíci ukázali ještě v lepším světle proti Prostějovu, který naprosto přehráli, k vidění byly krásné akce a konečný výsledek 4:0.

Jak se zatím v této sezóně ukazuje, 2. liga je poměrně nepředvídatelná. Nelze se tedy moc odvolávat na loňskou druholigovou tabulku. V každém týmu došlo k nějakým personálním změnám a těžko tipovat letošní vývoj. Například Prostějov skončil v minulé sezóně na 3. příčce, na novou sezónu zajímavě posílil a přivedl perspektivního kouče, ale start nové sezóny je nezastihl v nejlepší formě a po 2 kolech se krčí na chvostu tabulky.

Kapitán Rudnytskyy

Účastníkem podobného krčení byl v minulé sezóně Varnsdorf, který skončil  3 body před předposledním Blanskem. Tým z oblasti Šluknovského výběžku zaznamenal za 26 kol 6 výher, 12 remíz a 8 proher. Severočeši se sice nacházeli velice blízko sestupovému pásmu, ale zároveň ztráceli pouhých 5 bodů na Jihlavu, která skončila 7., tedy v polovině tabulky.

Nejlepším střelcem týmu v uplynulé sezóně se stal, Pavlo Rudnytskyy, ten zaznamenal 6 gólů, ukrajinský univerzál působí ve Varnsdorfu již několik sezón a je i kapitánem týmu. Za zmínku stojí i 8 čistých kont brankáře Richtera.

Tým vede bývalý ligový fotbalista Pavel Drsek, který má trenérské zkušenosti i s první ligou. Po konci hráčské kariéry v roce 2012 dělal asistenta trenéra Romanu Skuhravému v Jablonci.

Varnsdorf se po 2 kolech FN:L na 10. místě se skóre 3:3. V prvním kole tým prohrál 2:1 s Jihlavou, ve druhém kole už se svěřenci Pavla Drska radovali z výhry 2:1 nad Žižkovem. Trenér v obou úvodních kolech využíval formaci se 4 obránci.

Nedělní zápas se odehraje na Městském stadionu v Kotlině (Moravská 2688, 407 47 Varnsdorf). Před týdnem na zápas se Žižkovem zavítalo 452 diváků.

Věřme, že se B-týmu povede navázat na úspěšný vstup do ligy a i nadále bude 2 nejvyšším fotbalovým ligám u nás vládnout Sparta.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments