Představení nové posily: Matěj Hanousek 

Zkoušíme nový model představování hráčů. Jako první pán na holení bude Matěj Hanousek. Co na něj říkáte?

🦁 Matěj Hanousek, ročník 1993, začínal s fotbalem v TJ Sokol Řepy. V mládežnických kategoriích prošel také kluby Bohemians Praha 1905 a SK Slavia Praha. V dorostu přešel do FK Dukla Praha, kde zůstal i přes juniorská léta.

V roce 2013 (ve svých 20 letech) si v armádním klubu odbyl premiéru v nejvyšší soutěži a ve stejné sezóně se i propracoval do prvního týmu. Zde nastupoval mimochodem s Néstorem Albiachem.

🍏 V FK Jablonec odehrál za tři a půl roku 92 zápasů, když se o místo v sestavě pral hlavně s Jaroslavem Zeleným. V několika zápasech naskočil také jako levý záložník. Nechyběl ani v jednom zápase Evropské ligy. Jako člen reprezentační U21 se účastnil domácího ME v Praze 🌍

Do AC Sparta Praha přichází tento pracovitý hráč s výborným fyzickým fondem na post levého obránce. Vedení nebylo tolik spokojeno s výkony Civiče a Costa už je brán spíš jako stoper. Hanousek by tak měl být volbou č. 1 na této pozici.

Matěj je opravdu zajímavá volba a ač já sám jsem s jeho angažováním spokojený, statisticky mě nepřesvědčil. Za poslední půlrok je podle inStatu hodnocen až jako 7. nejlepší levý obránce.

💻 Jeho inStat index je 229. Další statistiky:
64% úspěšnost v obranných soubojích
61% úspěšnost ve vzdušných soubojích
80% úspěšnost přihrávek.

Co na jeho příchod říkáte? A jak se vám líbí tento styl hodnocení? Máme v něm pokračovat? 🤔

📸 sparta.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments