Představení nové posily: útočník Petr Hašek

Mezi dospělými ještě trochu nenápadný, v juniorce velká hvězda. Řeč je o jednom nadějném útočníkovi, který již nedávno posílil náš tým a v létě se popere o šanci v A-týmu. Petr Hašek kývl na nabídku Sparty a přestoupil do hlavního města od kladenských Rytířů.

Kariéra Petra Haška:

Tento nadějný hokejový útočník se narodil 10. října 2001 a s hokejem začínal v Berouně. Záhy ovšem vyměnil dres, jelikož v necelých šestnácti letech poprvé v kariéře okusil jiné prostředí. Ve Spartě působil velice krátce a po jedné sezoně se vydal na Kladno.

V tamním prostředí strávil několik sezon. Nejprve si zahrál za partnerské PZ Kladno a před osmnáctinami si vyzkoušel hokej také u Rytířů. První dvě sezony v juniorském týmu Kladna byly pro něho bodově spíše skromnější. V minulé sezoně ovšem naplno předvedl svůj velký potenciál, a především hlad po gólech.

Chance liga, reprezentace i lídr v juniorce

V téže sezoně si navíc zahrál také za prvoligový Sokolov, kde nastoupil do dvou zápasů. Připsal si v nich dva body. Za Kladno, kde strávil převážnou část sezony, zapsal šestačtyřicet kanadských bodů. Dvacet tři branek a stejný počet asistencí ho tedy řadilo mezi tahouny mužstva, jelikož svůj bodový přísun stihl během šestatřiceti odehraných zápasů.

A jeho dobrých výkonů si všimli také trenéři v reprezentaci. Na mezinárodní úrovni dostal Hašek šanci ve výběru do devatenácti let, kde naskočil do čtyř utkání, v nichž zaznamenal dva bodíky za jeden gól a asistenci. Ve svém mladém věku se tedy může pochlubit slušnou dávkou zkušeností a podle slov sparťanského vedení by měl dostat šanci se ukázat.

Je patrné, že Petr Hašek z počátku sezony nejprve naskočí do juniorského výběru Sparty, ovšem v přípravě by si mohl vybojovat příležitost. Letos ho navíc čeká draft do NHL, kde má velkou šanci. Trenéři totiž budou co nejvíce sázet na mladé hráče, kterých mají k dispozici hned několik. Naplní svoje kvality a překvapí trenéry svou hrou?

Zdroj titulní fotky: HC Baník Sokolov

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments