Představení nové posily: obránce David Němeček

David Němeček

Sparťanskou defenzivu vyztužil v uplynulých dnech obránce David Němeček, který se stal celkově šestým novým přírůstkem do sestavy Pražanů. Pětadvacetiletý rodák z plzeňské Škodovky přichází do Sparty jako nadějná posila z finské Lukko Raumy, na kterou náš tým narazí v prvním kole vyřazovací části CHL.

Kariéra Davida Němečka

David Němeček se narodil 29. června 1995 v Plzni, kde už od mládeže platil za jednoho z talentů. Velmi brzy nakoukl do národního týmu a o pár sezon později dostal nabídku zahrát si v kanadské juniorce. Před šesti lety si poprvé vyzkoušel hokej ve Skandinávii, když zamířil do Finska. V zemi Tisíců jezer zaznamenal i čtyři starty za TPS Turku.

V následujícím ročníku po krátké anabázi v Americe se plzeňský rodák vrátil zpět do svého mateřského klubu, který ho vychoval pro velký hokej. U indiánů mu trenéři dopřáli prostor v sedmadvaceti duelech. Němeček se jim odvděčil osmi asistencemi a dvěma kladnými body v tabulce +/-. Po sezoně však nastalo další stěhování, tentokrát v rámci tuzemských klubů.

Pětadvacetiletý hokejista kývl na nabídku Mladé Boleslavi, kde si na malé vytížení nemohl stěžovat. Plzeňský rodák nastoupil v dresu Bolky ke všem dvaapadesáti duelům v základní části, ve kterých si připsal sedm bodů za jeden gól a šest přihrávek. K tomu však přidal také osm záporných bodů v účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.

V Mladé Boleslavi vydržel David Němeček ještě kompletní sezonu 2018/2019, když naskočil do šestačtyřiceti duelů. V létě minulého roku znovu zvedl kotvy a vydal se opět vstříc zahraničnímu angažmá. Za své další působiště si Němeček vybral finskou destinaci, konkrétně Lukko Rauma. V tamním hokejovém klubu vydržel jeden rok a v srpnu letošního roku po něm sáhla Sparta. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače tak mají k dispozici dalšího perfektního obránce. Podaří se Davidu Němečkovi splnit očekávání a zařadit se mezi hlavní pilíře v defenzivě?

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments