Představení nové posily – Martin Hašek

Ač už byl Martin představen oficiálně na oficiálním webu, my doháníme rest a představíme Martina po svém.

Martin Hašek (ročník 1995) ml. je odchovancem Sparty už od mládežnických let. S fotbalem začínal v rodném Liberci, ale ve Spartě je už od svých jedenácti let. Pod vedením svého otce a dalších trenérů ze Strahova prošel v rámci akademie všemi věkovými kategoriemi.

Z juniorky byl poslán na hostování do Pardubic (2. nejvyšší soutěž), kde odehrál celý podzim v základní sestavě. dokonce si připsal dvě branky. Zbytek ročníku šel na hostování do Viktorie Žižkov, kde však tolik pod Jindřichem Trpišovským nenastupoval.

Ročník 2015 strávil ve Vlašimi, kde nastoupil k 17 utkáním. I další ročník strávil na hostování, když jeho domovským klubem zůstávala pražská Sparta. Šel si vyzkoušet angažmá v první lize za svým otcem a po prvním „oťukávacím“ roce se do základní sestavy prosadil až ve druhé sezóně. To už naskočil do 22 zápasů (mimochodem ve 13 z nich na pravé záloze) a připsal si dokonce dvě branky. Po této sezóně se kluby domluvili na přestupu a od července 2017 byl Martin kmenovým hráčem Bohemians. Sparta však šikovně nastrčila do smlouvy odkupní doložku, která jí umožňuje v případě zájme hráče odkoupit. Tato částka byla dohodnuta na bratru tři milióny, což je vzhledem k výkonům Haška ml. opravdu pakatel. Nutno dodat, výborný tah sparťanského vedení. Od ledna se tak stává Martin Hašek ml. posilou do zadních řad Sparty.

zdroj: www.sparta.cz
zdroj: www.sparta.cz

V rámci statistik je nutno také vyzdvihnout, že Martin není sběratelem žlutých karet. I tento fakt se bude určitě Letenským hodit. Za 64 zápasů v dresu Klokanů nasbíral v 1. lize jen 3 žluté karty!

Martin Hašek ml. si zahrál také na ME do 21 let v Praze. Naskočil do všech tří zápasů. Je tak dalším členem tohoto výběru Vítězslava Lavičky, který se úspěšně posouvá do prvních týmů.

Moc se mi líbí mladý Hašek svým přístupem a pozitivní atmosférou, která kolem něj je. Chybí nám (a nejenom ve Spartě) sebevědomí hráči, kteří se nebojí říct, že si věří. Jak už jsme psali u představení Hanouska, pokud si hráč nevěří, že má na to se prosadit, ať jde o dům dál.

Co se týká detailnějších statistik, ačkoliv Martin vysoce vyčníval a jeho přínos pro tým byl obrovský (dokonce tak velký, že ho trenér a vlastní otec v jedné osobě nechtěl i přes zranění nechat vystřídat), v defenzivních ukazatelích to tak vidět není v rámci inStatu. Jeden z důvodů je i fakt, že Hašek není klasický defenzivní štít, jako býval třeba jeho otec, nebo je Martin Frýdek ve Spartě. Chcete-li „šestka“. Martin je spíš tzv. „osmička“, tedy hráč, co se nabízí ve středu pole a umí dát finální, nebo před finální přihrávku. Teoreticky by Frýdek i Hašek mohli hrát spolu, jenže v systému 4-4-2 a aktuální soupisce je tato situace vysoce nepravděpodobná.

Úspěšnost v osobních soubojích má jen 43% a 67 získaných míčů z 13 utkání, cca 5 na zápas. Na druhou stranu má však v průměru jednu finální přihrávku, čímž potvrzuje vypsaný rozdíl mezi ním a Martinem Frýdkem.

Jen pro srovnání, Martin Frýdek má úspěšnost v osobních soubojích 60% a 125 získaných míčů z 18 zápasů, cca 7 na zápas!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments