Představení nové posily – Martin Graiciar

Kabina Sparty hlásí další posilu, byť jen na roční hostování s následnou opcí. Novým mužem v sestavě je Martin Graiciar.

🔫 Martin (ročník 1999) začínal s fotbalem v rodných Karlových Varech, odkud z místní Slavie hostoval dva roky v mládeži na Spartě (2009-11). Sparta však hostování nepřetavila na přestup a tak po nadějném útočníkovi sáhla Viktoria Plzeň. Martin tuto možnost preferoval především kvůli dojíždění z rodných Karlových Varů. Už z Plzně byl vyslán na stáž do Arsenalu, kam i vinou zranění nakonec nepřestoupil.

💜 V roce 2017 po něm sáhl do Liberce Jan Nezmar a podepsal s mladým útočníkem smlouvu na tři roky. Půl roku na to už Martin patřil Fiorentině, která za něj neváhala vyplatit 40 mil. Kč. Půlrok ještě Graiciar dohrál v naší lize a zapsal dvanáct zápasů , čtyři vstřelené branky a jednu asistenci.

Martin Graiciar slaví svou trefu do sítě Portugalců
FOTO: Štěpán Černý/FAČR

🦁 Pravidelný účastník mládežnických reprezentací a majitel bronzové medaile z ME do 19 let však v Itálii nenastupuje. V Juniorské lize nastoupil jen k dvěma utkáním, přičemž v tom druhém byl po poločase střídán. Za první tým Fiorentiny si nezahrál ani jeden zápas. Kontrakt v Itálii má do do konce sezóny 2021/22 a jeho cena je podle transfermarketu je cca 13 miliónů Kč.

⚽ Martin přichází na roční hostování s opcí jako odpověď na aktuální stav kádru. Jeho post je klasický střední útočník, může ale zahrát i křídlo nebo pozici pod hrotem. Je však otázka, jestli by měl Martin posadit Tetteha nebo Kozáka. A jestli mu případně bude stačit pozice až třetího útočníka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments