Představení nové posily: Libor Kozák

Druhou letní posilou se stává Libor Kozák! O něm jsme mluvili už v Podcastu, že by se nám líbil na Letné a konečně jsme se také dočkali.

🦁 Odchovanec opavského fotbalu měl střílení branek v krvi odjakživa. Hned ve své první neúplné sezoně (v 17 letech) vstřelil za tehdy druholigovou Opavu osm branek. Další na sebe nenechaly dlouho čekat a neutekl pozornosti agentů. Byl z toho přestup do italského Lazia, v 19 letech.

🇮🇹 V dresu Lazia nakonec odkopal 80 zápasů a vstřelil v nich 22 branek. V sezóně 2012-13 se stal nejlepším střelcem Evropské ligy (10 branek) a Lazio vypadlo až ve čtvrtfinále.

🇬🇧 Po povedené sezóně odešel za úctyhodných 6,5 mil Eur do Aston Villy, kde se v 18 utkáních prosadil čtyřikrát. Díky vleklým zraněním následovaly dvě další hostování v Itálii a návrat do Čech.

🇨🇿 Ačkoliv kolem devětadvacetiletého zkušeného útočníka kroužil Jablonec, Kozák si vybral na své další půlroční působení klub pod Ještědem. Ve 14 utkáních se trefil sedmkrát a připsal si jednu nahrávku. Zajímavé je, že šest branek vstřelil na domácím stadionu a jen jednu na venkovním. Libor je také solidním sběratelem žlutých karet, připsal si jich hned devět.

📊 Možná vás úplně nepřesvědčil svými výkony, nebo čísly z Liberce. Je třeba také podotknout, že je to hráč, který je náchylný na zranění a zítra mu bude přesně 30 let. Ještě ale určitě neřekl poslední slovo. Pokud se mu budou vyhýbat zranění, může být pro Spartu velkým přínosem. Je to hráč proti kterému nechcete hrát, je nepříjemný, dotěrný a protihráče jeho hra bolí. Když se dostane do šance, umí ji proměnit. Výborný hlavičkář, který bude platný při obranných i útočných standardkách. Obě věci, které Spartě delší dobu váznou. Bojovník do vápna, který se nebojí schytat nějakou ránu pro dobrý výsledek svého týmu. Z jeho příchodu mám opravdu velkou radost a přeji Liborovi i nám všem, ať mu to v rudém dresu pálí . Libore, vítej!

Pokud vám utekla zpověď Libora pro bezfrází, určitě to napravte.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments