Představení nové posily: Andreas Vindheim

První letní posila je tu. Jedná se o pravého beka ze Švédska odkud k nám přišel také David Moberg Karlsson.

🦁 Andreas Vindheim, rodák z malebného norského Bergenu. S fotbalem začínal v nedalekém Brannu, kde také poprvé okusil v devatenácti letech nejvyšší norskou ligu.

🇸🇪 Ve dvaceti letech přestoupil do Malmö FF, kde se po půl roce v Juniorce přesunul do prvního celku. Zde pravidelně nastupuje v nejvyšší soutěži. Celkově si za Malmö připsal 72 startů, čtyřikrát se brankově prosadil a přidal dvanáct asistencí.

🌍 Nechyběl ani při tažení svého celku v evropských pohárech. V předkole LM vyřadili mistra Rumunska CFR Cluj, ale ve 3. předkole nestačili na MOL VIDI FC.  Samozřejmě nechyběl ani při tažení Evropskou ligou. V té klub postoupil ze druhého místa ve skupině na úkor Besiktase Istanbul a vypadl ve vyřazovací části s Chelsea (1:2 a 0:3).

🇳🇴 V mládežnických reprezentacích odehrál celkem 14 zápasů. Do seniorské reprezentace pozvánku zatím nedostal.

📊 Třiadvacetiletý pravák přichází s vizitkou rychlého hráče operujícího na pravé straně. Je to sice pravý bek, ale spíše half back. Malmö hraje často v systému jen tří obránců s tím, že Andreas může hrát i pozici v záloze, nebo křídla. Zdobí ho práce s míčem a centry v plném běhu a rád podporuje útočnou fázi. Nedostatky vidím hlavně v obranné fázi, ale vzhledem k jeho věku to není nic, co by se nedalo naučit. Také hra hlavou je slabší, ale od krajního obránce asi nečekáme, že se bude drát do vápna při rozích.

Pokud vám utekly předchozí „představovačky“, najdete je zde: Martin Hašek, Matěj Hanousek.

📸 www.sparta.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments