Poprvé za hranicemi! Za Spartou po kolejích do Drážďan

Čtvrtého ledna 2020. Toto datum měli všichni sparťané pečlivě zaznamenané ve svém kalendáři. Sparta s Litvínovem totiž změřily síly poprvé v rámci tuzemské nejvyšší soutěže za hranicemi České republiky. Celou akci, která začala už v dopoledních hodinách, si všichni znamenitě pochvalovali. Bonusem pro sparťanské fandy byla vybojovaná výhra nad litvínovským sokem.

Odjezd fanoušků z Prahy

Vedení sparťanského klubu připravilo pro svoje fanoušky speciální vlak bez mezi zastávek, který jel přímo až do Drážďan. Fanoušci svého oblíbeného klubu měli sraz na Hlavním nádraží v Praze dopoledne před dvanáctou hodinou, jelikož přesně v poledne byl naplánován odjezd sparťanského speciálu. Už hodinu předtím se v prostoru nástupiště vytvořila slušně velká sorta lidí a naplnit vlak nebyl žádný problém. Ve 12:00 vlak vyjel ze stanice směrem do Německa.

Během jízdy každý fanoušek trávil čas po svém. Někdo dobíjel baterky lehkým spaním, jiní si zase našli zábavu v popíjení alkoholického nápoje. Tím, že vlak neměl žádné větší zpoždění, jsme na místo dorazili podle plánovaného příjezdu. Na místě, kde fanoušci opustili nástupištní perón, byla připravena policejní hlídka za doprovodu psovodů. Už při samotném výlezu z vlaku panovala mezi fanoušky pozitivní atmosféra a nálada na večerní zápas byla víc než skvělá.

Do Drážďan jsme dorazili přibližně v 14:30 hodin. Z vlaku jsme se přemístili do připravených autobusů, které nás importovaly až ke stadionu. Zde se velká sparťanská výprava rozpojila a rozhodla se, jak stráví následující hodiny. Část si zašla už na odpolední utkání, kdy se na ledu fotbalového stadionu Rudolfa Harbiga mimo jiné představili hráči místního klubu z Drážďan. Jiní se šli podívat do centra drážďanského města, kde každý doplnil své síly jídlem a pitím.

Zápas na stadionu a skvělá atmosféra

Bylo 18:00 hodin a do startu utkání zbývala už jen hodina a půl. Sparťané se postupně vraceli z města na stadion a tribuny drážďanského království se pomalu začaly slušně naplňovat. Ten, kdo přišel na místo s dostatečným předstihem, byl svědkem unikátní show, která doprovázela letošní drážďanské Open Air. V prostorách VIP, mix zóny nebo zázemí týmu to pořádně vřelo, na hráčích obou týmů a členech realizačního týmu bylo znát, jak se těší na soutěžní zápas.

A je to tady! Všichni fanoušci připraveni na svých místech, ochozy až na pár výjimek praskaly ve švech. Očekávaný duel mezi Spartou a Litvínovem za chvíli vypukne. Začátek zápasu se o půl hodiny posunul, jelikož domácí organizátoři připravili pro publikum nádherný ohňostroj. Ve 20:00 hodin čeští rozhodčí svolali první pětky na úvodní vhazování a utkání začalo. Zápas se nesl ve skvělé atmosféře, hráči hráli v takřka skvělých podmínkách, jelikož po zamračeném odpoledni se obloha zklidnila a přestalo pršet. Nedošlo ani na sníh a zima byla snesitelná.

Konec zápasu a cesta zpátky

Zápas, v němž se po gólově zvládnuté třetí třetině radovala Sparta, skončil bez pár minut okolo 22:45. Sparťanští fanoušci tak bezpečně stihli plánovaný odjezd svého vlaku z nádraží a času bylo dostatek. Po zápase nás místní autobusy opět dopravily zpátky na nádraží, kde už čekal přistavený speciál. Těsně před půl dvanáctou se vlak pozvolna rozjel a nabral směr Praha.Během zpáteční jízdy účastníci výjezdu jen pobrukovali a sil na povídání nebo na konzumování jídla moc nezbylo. Bubny, vlajky a hlasivky tak dostaly po náročném dni zasloužené volno.

Cesta byla o to příjemnější, jelikož jsme vezli zásilku tří cenných bodů. Po dvou a půl hodinách čistého času jsme uslyšeli zjevné skřípání brzd, což znamenalo jen jedno. Náš cíl byl již blízko. Pohledem z oken jsme všichni poznali, že právě projíždíme Prahou a jen o pár chvilek později vlak definitivně zabrzdil. Přesně v 1:47 jsme zdárně dorazili na Hlavní nádraží v Praze, kde už na nás čekali naši příbuzní nebo rodiče. A tady naše vydařené putování skončilo.

Celý výjezd hodnotím velmi pozitivně, jednalo se o další parádní výlet za naší milovanou Spartičkou. Opět jsme potvrdili, že „Se Spartou projezdíme celý svět.“ A co víc si přát, když jsme ještě přivezli tříbodovou výhru! Spartu prostě nezastavíš!

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments