Pohár je náš! Jak teď přímo do skupiny EL?

Pohár je náš! A teď co dál. Jak jsme říkali v našem podcastu; nehraje se jen o samotnou trofej MOL Cup, ale také o snažší cestu do Evropy. Už teď bude AC Sparta Praha minimálně ve 3. předkole kvalifikace (ze 4), zatímco ze 3. a 4. místa FORTUNA:LIGA se jde jen do 2. předkola.
Jenže u toho to nekončí. Pokud totiž UEFA Europa League vyhraje tým, který se zároveň kvalifikuje přímo do skupiny EL v rámci své země, jdeme rovnou do základní skupiny! Už loni k tomu nebylo daleko („thanks“ Arsenal), letos však ještě blíže!
Aktuálně se má hrát osmifinále a kdyby byl teď konec ligových soutěží, tyto kluby nás posunou rovnou do skupiny: 𝙂𝙚𝙩𝙖𝙛𝙚, 𝙇𝙚𝙫𝙚𝙧𝙠𝙪𝙨𝙚𝙣, 𝙈𝙖𝙣𝙘𝙝𝙚𝙨𝙩𝙚𝙧 𝙐𝙣𝙞𝙩𝙚𝙙, 𝙇𝘼𝙎𝙆 𝙖 𝘼𝙎 𝙍̌𝙄́𝙈. Sevilla má náskok pouhé 3 body a Wolves mají stejně bodů jako Manchester United. Tam to samozřejmě může být ještě zamotané vzhledem k situaci okolo Manchesteru City, kde ještě není známo, jestli opravdu bude vyloučen z pohárů nebo ne. Vzhledem k už dohrané Bundeslize je jasné, že v případě vítězství Leverkusenu v EL jdeme přímo do základní skupiny EL! U ostatních je to aktuální stav, který se však může změnit.

A teď ještě v rámci osmifinálových dvojic, ať víte, komu fandit 😉

Inter – Getafe ✅
✅Leverkusen – Rangers
✅Manchester United – Lask ✅
❓Sevilla – AS Řím✅
❓Wolves – Olympiakos
✅Tým, který je aktuálně na postupové pozici

❓ Tým, který od ní není daleko

Systém nasazování je komplikovaný a při nedohrané sezóně zde leží hodně proměnných. Do hry mohou vstoupit také domácí poháry, které potom můžou posunout pořadí postupujících do Evropy. Ligy skončí začátkem srpna a teprve potom se rozjede Evropská Liga. Vše budeme bedlivě sledovat a vždy dáme vědět komu fandit. Šance na přímý postup do základní skupiny totiž není malá a byla by škoda o ní přijít jako třeba v loňském roce až ve finále EL.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments