One Man Show – Nico Stanciu

Deváté kolo Fortuna ligy je za námi a Sparta je stále jako jediný tým neporažená. Důležitý trojboj zatím zvládá na 100%.

Po dlouhé době vedeme ligu!

Přání Josefa Šurala před zápasem, aby se Sparta poprvé dostala na první místo od jeho příchodu, se splnilo. Sparta opět potvrdila dobrou vzájemnou domácí bilanci s Libercem a došla si pro vítězství 4:1. To se zrodilo především v prvním poločase, který Sparta vyhrála 3:0.

Nové rozestavení

Sparta na soupeře ze severu Čech vlétla v rozestavení, které může být interpretováno jako
3-5-2, případně 3-1-4-2. V tomto rozestavení hraje Frýdek blíže ke stoperům, naopak krajní beci mají víc podporovat útok a jsou spíš falešná křídla. Toto rozestavení perfektně sedlo Nico Stanciovi, který motal hlavy hráčům Slovanu od začátku do konce. To ostatně potvrdil i Matěj Hybš v po zápasovém rozhovoru.Také liberecký kouč Zsold Hornyák se pokusil Spartu překvapit a poslal na hřiště své svěřence v rozestavení 3-5-2. Ale rozestavení překvapilo spíš jeho tým. V základní sestavě nechyběla nová posila z Newcastle United Aarons. Právě ten však kupil jednu chybu za druhou a utkání se mu rozhodně nepovedlo.

Nico Nico Nico!

Že Nico Stanciu je rozdílový hráč asi není třeba zmiňovat. Když vše klapne jak má, vysoce převyšuje naší ligu. To se přesně stalo i včera. První branku si krásně zařídil sám při sólu po rohovém kopu. Při druhé brance ideálně vysunul Frýdka, který neméně přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Tetteha na přední tyči a na Letné svítil stav skóre 2:0. Opět Stanciu vybojoval míč ve 34. minutě a vyslal do takřka samostatného průniku mladého hráče z Ghany. Kerbr (nově na stoperu) ho spíš nebránil, než bránil a „Benji“ zvýšil na 3:0. Šlo se do kabin za mohutného potlesku velmi slušně zaplněné Letné.

Červená karta Liberec definitivně zlomila

Liberec do druhého poločasu vystřídal a alespoň na jeho začátku se sympaticky snažil ještě poprat o výsledek. Potom ale předvedl nesmyslný zkrat Vukliševič, který úmyslně kopl Tetteha do rozkroku. Po konzultaci s VAR sudí Ardeleánu vytáhl z kapsy červený kartónek a bylo prakticky po zápase. Už už se zdálo, že Sparta utkání dohraje spíš z povinnosti, když alespoň snížil krásnou ranou z přímého kopu Potočný. Hned minutu na to, ale opět dostal míč na hranici velkého vápna Stanciu a nádhernou střelou uzavřel skóre zápasu na 4:1.

A příště na Plzeň!

Co říct závěrem? Utkání se povedlo na výbornou. Jen těžko lze domácímu týmu něco vytknout. Rychlá přechodová fáze, perfektní náběhy a proměňovaní šancí s bezchybnou obranou. Krásně se na to kouká. Tetteh ukazuje, že není tak ne gólový útočník, jak se o něm mluvilo při jeho příchodu na Letnou. K obrovské bojovnosti přidává i branky. Stanciu ukázal svou extratřídu a měl prsty ve všech brankách.

K tomu všemu se mi hrozně líbí, jaký k sobě hráči mají vztah. Když Nico po zápase mluvil o sparťanské rodině, nevymýšlel si. Stačí se podívat na instagramové účty hráčů. Přejí si a fungují jako jeden tým. To je vidět i na hřišti. Užijme si ten opojný pocit vítězství, ale jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu je teprve před námi. Sparta už vyprodala sektor hostí v Plzni, ale bude nás čekat opět těžká dřina. S novým sebevědomím a herní kvalitou z posledních zápasů by to ale nemusel být neřešitelný problém!