Odveta s Trabzonsporem

Sparta má před sebou odvetu třetího kola Evropské ligy. V prvním utkání smolně s Trabzonsporem remizovala kvůli nedůslednosti v závěru utkání, a tak bude téměř určitě potřebovat zvítězit. Podaří se jí to?

První utkání skončilo 2:2. Sparta předváděla pohledný fotbal, hřišti kraloval Kanga. Po jeho gólu ale tým trenéra Jílka polevil a nechal si v závěrečné desetiminutovce vstřelil dvě branky. Z výborného skóre do odvety se tak stala obtížná situace. Ovšem nedá se říci, že nereálná.

Co se týče statistik z posledních zápasů, turecký klub neokusil pachuť porážky od února tohoto roku. To znamená, že svěřenci kouče Karamana mají sérii 15 utkání bez porážky! Po konci sezóny ovšem Trabzonspor nezvítězil v jediném utkání. Celou přípravu i třetí předkolo Evropské ligy si totiž připisoval samé remízy.

Prolomí Sparta neúspěchy na hřišti soupeřů?

Sparta v poslední době nemá lichotivou sérii. V posledních deseti utkáních zvítězila pouze proti Benešovu, Jablonci a Příbrami. Sparta navíc ve venkovním mistrovském utkání vyhrála naposledy v dubnu, a to proti Opavě.

V cestě tak Spartě leží především statistiky. Těma se ale zaobírat nesmí. Pokud naváže na první půli úvodního utkání a také z části na zápas s Mladou Boleslaví, může pomýšlet na postup. Jen je potřeba učinit určité změny v obraně.

Sparta bude muset doufat, že bude mít Kanga svůj den. Zápas začíná v 19:30 a bohužel ho ČT nebude přenášet ani na webu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments