Očekávaný vítěz, méně už kvalita zápasu

První zápas sedmého kola mnoho krásy upřímně nepobral. Prvních 15 minut bylo překvapivě v režii hostující Dukly. Sparta byla jejím nasazením viditelně zaskočena a trvalo, než se s nastolenou agresivní hrou a vysokým pressingem vyrovnala. Utkání je velmi vyrovnané s minimem šancí.

Frýdkova ruka?

Divákům na Letné i u televizních obrazovek zatrnulo především při ruce Frýdka ve vápně. Tu kontroloval i VAR, ale penalta se nepíská. Pár minut na to Dukla chybuje v obraně a Tetteh střílí první branku zápasu. Branka „do šatny“ viditelně zacloumala se sebevědomím hostí a ti se jen marně snaží navázat na dobrý začátek z prvního poločasu. Od začátku toho druhého už je na hřišti jen jedno mužstvo. Další šance však nepřichází.

Plavšic po ne úplně povedeném zápase jde dolů za Váchu.To už na hřišti není jediný střelec zápasu v tuto chvíli Benjamin Tetteh, jehož nahradil Vukadinovič. Sparta tak velmi zajímavě přeskupila síly a ve středu pole posílila defenzívu.

Přichází 80.minuta

Přichází 80. minuta a posledních 10 minut, které pro Spartu v posledních dvou zápasech znamenali ztrátu bodů. Již dvě minuty na to snad ale konečně Sparta láme prokletí posledních minut. Kanga zvyšuje pěknou střelu z hranice vápna na 2:0. Za následné sundání dresu dostává 4. žlutou kartu a bude tak chybět v zápase v Ostravě. V poslední minutě nastavení ještě může Holík alespoň kosmeticky upravit skóre, ale nepochopitelně z malého vápna nevystřelil. Sparta už si zbytek zápasu pohlídá a připisuje si výhru 2:0.

Utkání mnoho krásy nepobralo. Prakticky nulovou Duklu jsme ničím nepřekvapili. Vyslali pouhé čtyři střely na branku a k tomu tři rohové kopy. Jestli především zápas s Příbramí byl gejzír šancí, dnes jsme vlastně viděli jen jednu, dvě. O to víc je vítězství cenné. Historie už se neptá na to jak.