Nula u počtu zraněných na Letné dlouho nevydržela

Podle článku v iDnes se Sparta dohodla na prodloužení angažmá do konce soutěžního ročníku s fotbalisty, kterým končí smlouva 30.6.2020. Jmenovitě se jedná o Guélora Kangu, Semiha Kayu, Georgese Mandjecka, Costu a Martina Frýdka. Budou se hodit vzhledem k opět se zvyšujícímu počtu zraněných.

Dávid Hancko a Martin Graiciar mají hostování z Fiorentiny taktéž do 30.6.2020, zde se však v první řadě musí vyjádřit Fiorentina, zda hráčům hostování prodlouží. Martin Graiciar se navíc v přípravném utkání s Jihlavou zranil. Zlomenina klíční kosti je stopkou na několik týdnů, velmi pravděpodobně bychom tak kvůli zranění Graiciara v této sezóně v našem dresu stejně neviděli.

A zase ti stopeři

Daleko dramatičtější je situace okolo Dávida Hancka, protože se zranil David Lischka. Ten bude mimo podle odhadů Deníku Sport 4-6 týdnů, takže i v jeho případě je bohužel velká šance, že do hry už v tomto ročníku Fortuna Ligy nezasáhne. Pokud by neprodloužila Fiorentina hostování Hanckovi, Sparta by šla do nadstavby jen se třemi stopery, a to s Costou, Kayou a Štetinou. U prvních dvou se navíc jedná jen o prodloužení smlouvy do konce ročníku a oba jsou bohužel poměrně náchylní ke zranění. Lukáš Štetina ve výčtu hráčů v článku pro iDnes nebyl, předpokládám tedy, že ten už podepsal smlouvu minimálně na celou další sezónu. Lukáš však ve včerejší generálce se Žižkovem nenastoupil. Na postu stopera může zaskočit Georges Mandjeck, případně Ladislav Krejčí. Ten ale do přípravných zápasů nezasáhl vůbec, pravděpodobně i u něj se tedy jedná o zranění. Otázkou je, zda bude fit na Plzeň.

Podle našich informací trenér Kotal zkoušel v přípravných zápasech spoustu nových formací i hráče mimo své klasické pozice. Do jisté míry to kvitujeme, je to něco, po čem jsme volali – připrava je od toho, aby se zkoušelo. Z některých přeskupení mám teda husí kůži ještě teď, ale nemyslím, že je uvidíme v soutěžním utkání.

Další marodi

Výčet marodů však ještě stále není konečný, v generálce na Plzeň totiž alespoň podle fotek chyběl také Srdjan Plavšič. Když si k tomu přičteme Filipa Panáka, který musel podstoupit další operaci a Tala Ben Chaima, který zůstával v Izraeli s rodinou a do Prahy přiletěl až minulý týden a nebude tedy připraven k zápasu – hráčů, kteří nejsou k dispozici je opět hodně. Bohužel.

A to nás čekají dva zápasy týdně a Sparta hraje o všechno. Deváté místo je vzhledem k finančním možnostem i samotné kvalitě kádru obrovské zklamání, plus nás čekají dvě utkání v poháru (tedy doufejme). I pro to všechno potřebujeme široký kádr a šanci by měli dostat hráči z rezervy. Zde může trenér Kotal sáhnout například po křídelníkovi Horákovi, zkušeném Váchovi, nebo osmělujícím se Huškovi.

Přetlak v útoku

Daleko příjemnější starosti má Václav Kotal se složením útoku. Drchal už je v pořádku a dokonce se v přípravě jednou trefil. Karabec také odehrál několik zápasů a zdá se, že se s ním opravdu počítá do prvního týmu s patřičným vytížením. To dává našemu mužstvu nové možnosti a rozšiřuje počet hráčů se kterými může trenér počítat. Snad se ale nikdo už nezraní.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments