Nový trenér na Letné

Po dnešním odvolání trenéra Zdeňka Ščasného se v hlavách novinářů i fanoušků určitě rozjely teorie, kdo by mohl být novým kormidelníkem na Letné. Řekli jsme si, že spekulace vykopneme!

Aktuálně do zápasu s Opavou povede tým Michal Horňák, ale dle Generálního Manažera Františka Čupra se řeší i plán B :“Uvidíme, jak rychle se budeme schopni dohodnout. Buď budeme schopni přivést nového trenéra ještě v nadstavbě a nebo to potom necháme na novou sezónu“. Právě toto prohlášení ve mně rezonuje. Pokud by měl přijít nový trenér, řeší se i možnost, že by přišel už nyní. To znamená, že trenér musí být bez angažmá, nebo v angažmá, kde je možné se nějak domluvit o jeho ukončení. Jmen, které toto splňují je hodně, ale vybral jsem tři, která mi přijdou nejpravděpodobnější a zároveň by mě ani jedno z nich na Letné neurazilo. Pokud se tedy nepočítá s Michalem Horňákem a okruh možností je nastaven na Česko a Slovensko.

Ivan Hašek

Netřeba dlouze představovat. Spartu vedl dva roky v řadě a dvakrát vyhrál titul mistra ligy s celkovou ligovou bilancí 60 zápasů, 45 výher a 9 remíz. Spartu vedl úspěšně také v Lize mistrů a poté si vyzkoušel angažmá ve Francii, Japonsku a v poslední době především v arabských zemích. Byl by k dispozici, ale se Spartou byl spojován už několikrát a nikdy to nedopadlo. Otázkou je, jestli je výčtu trenérů Tomáš Rosického a jestli by měl zájem.

Adrián Guľa

I toto jméno bylo už v historii se Spartou spojováno, ale Žilina prodloužila se svým tehdejším trenérem smlouvu a dala tak svůj postoj ostatním zájemcům o jeho služby jasně najevo. Guľa nejdříve nastartoval Trenčín. Postoupil s ním ze druhé ligy a vytvořil kádr, který po jeho odchodu dvakrát ovládl nejvyšší soutěž. V létě 2013 převzal Žilinu, která pod jeho vedením vyjma prvního roku útočila na nejvyšší příčky a jednou slovenskou ligu také vyhrála. V červenci loňského roku převzal po Pavlu Hapalovi slovenskou U21. S tou sice už nezachránil špatně rozjetou kvalifikaci na letošní EURO, ale herní výkon mužstva šel nahoru. Guľa se rád prezentuje pohledným útočným fotbalem.

Martin Ševela

Další jméno na našem krátkém seznamu může být možná trochu překvapivé pro čtenáře, který nesleduje slovenskou ligu. Začínal jako asistent v Trenčíně (Guľovi), kde zůstal i po jeho odchodu. V roce 2013 převzal funkci hlavního trenéra, byť byl oficiálně uváděn Ivan Vrabec, protože Ševela ještě neměl potřebnou licenci. S Trenčínem vyhrál dvakrát double a přesunul se do Slovanu Bratislava. Zde vyhrál nejdříve domácí pohár a letos přidal i titul pro mistra Slovenska. Liga ještě není skončená, ale už teď je jisté, že Slovan bude mistrem. Mimochodem s bilancí 27 zápasů a 24 výher. Vzhledem k tomu, že je už o titulu rozhodnuto je možné, že by Ševela mohl případně na nabídku Sparty kývnout už nyní.

Seznam trenérů, kteří nejsou nikde pod smlouvou je samozřejmě delší, ale nepřipadá mi, že by někdo z nich mohl být reálným kandidátem. Pro úplnost je však vypíšu: Dušan Uhrin ml., Josef Csaplár, Luboš Kozel, Karel Jarolím. Volných trenérů je samozřejmě více, ale tyhle jména mi přišla nejzajímavější.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments