Nejkratší výjezd na Julisku

Nejkratší výjezd sezóny nás zavede na Julisku. Souboj s posledním týmem Fortuna Ligy by měl být jednoznačnou záležitostí, jenže.. 

Po minulém kole spoustu fanoušků „vystřízlivělo“ ze zimního nadšení, protože hra proti Bohemians byla prostě špatná. Bez nápadu, bez plánu „B“.  Od tohoto utkání však uběhl více než týden a čeká nás tak další souboj s pražským celkem.

Statisticky velmi oblíbený soupeř

Vzhledem k bilanci vzájemných zápasů se jedná o velmi oblíbeného soupeře. Naposledy nás Dukla porazila v roce 2014. Od té doby jsme malé derby ovládli sedmkrát my a jednou remizovali. Armádní klub však do jara nastupuje s velmi pozměněným kádrem, který neodehrál špatné utkání před týdnem doma s Ostravou. Zápas skončil remízou 1:1 a předvedl pohledný ofenzivní fotbal.

Sparta si bude muset dát především pozor na mladého Kunerta, který odehrál proti Ostravě skvělé utkání. A především na pravou stranu, kde operuje sparťanský odchovanec Jakub Podaný, který vůbec neztratil na rychlosti. Utkání bude náročné, bojovné, ale mělo by být přeci jen ofenzivnější, než proti úporně bránícím klokanům. To by nám mohlo vyhovovat. Níže jsem vybral pár zajímavých situací z utkání Dukla – Ostrava.

Dukla proti Ostravě
Ostrava nebyla především v první půli aktivní v presinku a obránci Dukly tak nejsou pod tlakem. Záložníci se neustále nabízí, sbíhají si pro míče. To nám například hrozně chybí.

 

Především na tyto náběhy z pravé strany si budeme muset dát pozor. Na tomto snímku výborně vybízí Podaný do sprintu Součka

 

Tentokrát posílá skvělou kolmici Kunert. Na obrázku není vidět úplně dole Jakub Podaný, který nakonec také míč dobíhá. Další tři hráči v náběhu ve směru míče.
Opět výborný náběh, tenokrát po ose Koval – Kunert
Opět u míče Koval a míč jde až na zadní tyč. Opět tři hráči v dobrém náběhu, špatně dostoupení obránci Ostravy

 

Minule jste se ptali, jak bychom sestavu postavili my. Tady ji tedy máte:

Nita – Plechatý, Costa, Hanousek, Chipciu – Frýdek, Sáček, Kanga, Hložek, Plavšič – Tetteh

Utkání začne v 18h na Julisce a vysílá ho živě O2TV. Utkání bude řídit P. Královec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments