Na sever Čech pro další body!

Program 23. kola nás tentokrát zavede na sever Čech. S týmem z Liberce nás pojí historicky poměrně hodně přestupů a i nyní v celku pod Ještědem nastupuje sparťanský odchovanec Matěj Hybš. 

Liberec je velmi nepříjemným soupeřem a to především v domácím prostředí. Vyhrál zde obě jarní utkání se skóre 6:0 (Příbram 4:0 a Dukla 2:0). Tým má fazónu a stoupá tabulkou vzhůru. Poslední dvě utkání na stadionu U Nisy skončily remízou, předešlé tři však ovládlo domácí mužstvo. Poslední vítězství Sparty na severu Čech se datuje do roku 2012, kdy Liberec sice vyhrál titul ale naše mužstvo v čele s Matějovským, Jarošíkem a Vaclíkem vyhrálo 3:1.

Liberec je doma silný

Liberci se zatím na jaře daří. V dobrém světle se ukazuje především Kozák, vyhlášený hráčem měsíce Fortuna:Ligy. Také výše zmíněný Matěj Hybš začal na jaře výborně a ve třech zápasech si připsal dvě vstřelené branky. Liberec se umí na Spartu vyhecovat a nečeká nás rozhodně lehké utkání, které můžou rozhodnout maličkosti. Bude důležité využít každou šanci, kterou nám soupeř nabídne. I proto jsem zbystřil, když trenér Ščasný v preview zmínil, že vážně uvažuje na zařazením Drchala do základní sestavy. Ostatně celé složení základní sestavy je opět solidní tajenkou.

Naše sestava?

Posazení Plechatého vyvolalo velkou diskuzi a také nevoli ze strany agenta hráče (Davida Nehody). Troufám si říct, že tak uvidíme čtvrtou stoperskou dvojici ve čtvrtém utkání a v základu nastoupí Plechatý s Radakovičem. Ten se po vyloučení Štetiny v utkání s Ostravou jevil velmi dobře. Další otazník je v záložní řadě. Tomáš Rosický v rozhovoru pro Deník Sport jasně řekl, že Kanga odstavený není a že si ho umí představit v základní sestavě společně s Dočkalem. Teď je otázka na které pozici. V úvahu připadají dvě možnosti. Dočkal nastoupí ve stejné pozici, jako hrával Stanciu, tedy nad Kangou, což vyřadí ze hry Sáčka. A nebo půjde Dočkal na pravou stranu a posadí Hložka. Dočkal už v minulém zápase hodně operoval na pravé straně a právě druhá varianta je asi víc reálnější. Útok vidím 50 na 50, ale pořád si myslím, že od začátku naskočí Tetteh.
Očekávám tedy takovouto sestavu:

Nita – Hanousek, Radakovič, Plechatý, Zahustel – Karlsson, Sáček, Frýdek, Kanga, Dočkal – Tetteh

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments