Na Letnou přijíždí Teplice

V rámci 18. kola přivítáme na Letné Teplice. Výsledkově velmi oblíbeného soupeře, ale v našem momentálním rozpoložení je každý zápas především zápasem nás se sebou. 

Teplice opravdu patří mezi velmi oblíbené soupeře. Vždyť poslední vítězství týmu ze severu Čech se datuje do roku 2014. Poslední vítězství z Letné dokonce do roku 2010. Ať už máme statistický výčet posledních, všech posledních pět domácích zápasů proti Teplicím jsme vyhráli, v celkovém skóre 12:4. První letošní zápas v Teplicích jsme potom vyhráli také poměrně jasně 4:0. I tento zápas by tak naše družina měla zvládnout. Měla.

Je třeba vidět bojovnost, obětování se pro tým

Bude to náročný souboj především na psychiku hráčů. Týmu se nedaří. Velmi se mu nedaří a poslední zápas na Slovácku tomu jen nasadil korunu. Fanoušci jsou rozladěni, hráči nepodávají dobré výkony a vedení přešlapuje na místě a vyčkává. V takovémto prostředí se nehraje příjemně nikomu.

Teplice navíc vede bývalý asistent ze Sparty, Stanislav Hejkal. Ten nemá špatnou bilanci po svém nástupu na Stínadla (10 zápasů, 5 výher a jednu remízu). Jenom pro zajímavost, Zdeněk Ščasný má bilanci 16 zápasů, 8 výher a 4 remízy a bodový průměr na zápas 1,75. Hejkal potom průměr 1,6 bodů na zápas s diametrálně odlišným kádrem. Ale dost už statistik.

Zápas se sám nevyhraje

Teplice nemají co ztratit. V posledním zápase doma porazili silný Liberec a i na Letné se budou chtít ukázat. Kdy jindy Spartu obrat o body než nyní. Teplice táhne sedmibrankový střelec Vaněček. Ljevakovič střídá velmi dobré výkony s podprůměrnými, ale když má svůj den, dokáže obraně soupeře pořádně zahrozit. Osobně se mi líbí mladý Král v obraně, který i přes svůj věk působí hodně jistě.

Naše sestava bude muset doznat změn, neboť Kanga dostal stop na dva zápasy a Civič na jeden. Prakticky jediná alternativa za Kangu je Michal Sáček, jenže ten se zranil. Dále je vykartovaný Frýdek, takže příležitost by měl dostat Vácha. Naše záložní řada pak bude asi vypadat stejně jako proti Jablonci. Tedy: Plavšič, Vácha, Stanciu, Chipciu. V útoku by mělo být duo Tetteh a Pulkrab. Obranná čtveřice může vypadat třeba takto : Costa, Štetina, Radakovič, Wiesner. To se ale bude odvíjet od zdravotního stavu Štetiny. Pokud nebude moct do hry zasáhnout, pravděpodobně přejdeme na rozestavení 3-5-2.

 

Na co si dát pozor:
  • Teplic mají lepší venkovní bilanci než my za posledních pět zápasů
  • Vaněček je velmi šikovný hráč, může nás ohrozit
Co hraje v náš prospěch
  • Výborný vzájemná bilance
  • Touha vyhrát, zabojovat
Kde potřebujeme přidat:

Prakticky všechno. Potřebujeme ukázat na hřišti soudružný výkon, bojovnost a brankovou efektivitu. Nebude to lehký zápas.

Utkání začíná v neděli v 17 hodin a vysílá ho živě O2TV Sport. Utkání bude pískat K. Hrubeš

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments