Měsíc v esportu: Čtvrtfinále v Praze a nové posily

Sparta vstoupila v září roku 2018 do esportu – soutěžního hraní videoher – konkrétně si zvolila oblíbenou fotbalovou simulaci FIFA. Podobně jako v klasických sportech, existuje i ve Fifě kompetitivní scéna a v Česku a na Slovensku se do ní zapojily krom Sparty také Viktoria Plzeň, AS Trenčín či Bohemians 1905.

V lednu se Sparta objevila na finále DATART e:Ligy. Jde o projekt který zaštítila samotná FORTUNA:LIGA a do boje se mohl přihlásit úplně každý. Všichni účastníci si vybrali svůj oblíbený tým české ligy a po dlouhé kvalifikační fázi se dva nejlepší zástupci osmi nejlepších klubů utkali v pražské UNYP aréně, kde se už hrálo o 150 000 korun a body do prestižní mezinárodní série Global Seires. Na akci vystupoval jako hlavní ambasador sparťan The Johny a jeho spoluhráče Emericksona tak v týmové dvojici tentokrát doplnil hráč Sirisetsedm. Sparťani bohužel po velké bitvě vypadli ve čtvrtfinále, když podlehli Sigmě Olomouc 2:3. Celkovým vítězem se stali T9Laky a pikej z FC Viktoria Plzeň.

V průběhu ledna sparťanský FIFA tým posílila dvě nová jména – Martin „Caster“ Štěpán a Jakub „JamesBony“ Němec. Oba noví hráči přicházejí od konkurenčních celků, ale vzhledem k tomu, že Spartě od malička oba fandili, rozhodování nebylo nijak složité. Caster v dresu Bohemians 1905 došel až pro druhé místo listopadové CZC.cz iSport lize. Ve finále ho porazil právě JamesBony, který ještě v dresu Viktorky Plzeň inkasoval výhru 100 tisíc korun. Obě posily se okamžitě vrhli do tréninků a v každotýdenní Weekend League ukázali několik pěkných výsledků. LAN (offline) premiéra ve sparťanském dresu ale oba borce teprve čeká.

Aktuální soupiska Sparta eSports:

  •       Jan „The Johny“ Hradil
  •       Jan „Emerickson“ Krupička
  •       Martin „Caster“ Štěpán
  •       Jakub „JamesBony“ Němec

Titulní foto: AC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments