Představení nové posily: útočník Ladislav Zikmund

Mnozí se nemohli dočkat, až to celé vypukne. Po několika spekulacích v médiích tak přichází na řadu období, v němž kluby mohou oficiálně zveřejňovat jména svých posil. A hned na úvod si tedy můžeme postupně představit první sparťanský přírůstek do hokejové kabiny. Je jím nadějný hokejista Ladislav Zikmund, jenž v uplynulé sezoně hájil barvy kladenských Rytířů.

Kariéra Ladislava Zikmunda:

Bývalý kladenský bojovník, který má co nabídnout, se narodil 29. dubna 1995 v Sokolově. Během své kariéry si vyzkoušel hokej v několika klubech, ještě jako mládežnický hokejista dostal šanci v Americe. Kromě toho působil také v Košicích nebo Bardejově. Ač svým věkem stále patří mezi mladé pušky českého hokeje, na svém kontě má spoustu bohatých zkušeností.

Čerstvá posila Sparty předvedla svůj talent už v mládežnických letech, konkrétně například v Karlových Varech, kde v jedné sezoně útočila na hranici šedesáti získaných bodů. Čím se může tento velký bojovník na bruslích pyšnit? Během svého angažmá na Slovensku totiž vyhrál se svým týmem dvakrát slovenskou extraligu, čímž se stal dvojnásobným šampionem.

V posledních sezonách Zikmund působil na Kladně, kde zanechal výraznou stopu. Uplynulé dva ročníky byly pro rodáka ze Sokolova velmi povedené. Před rokem, kdy Kladno vybojovalo kýžený postup do extraligy, zaznamenal devětačtyřicet bodů ve dvaapadesáti zápasech. V minulé sezoně své bodové tempo trochu zpomalil, když stihl patnáct branek a stejný počet asistencí. I přes menší bodový přísun však patřil k oporám týmu.

Útočník, který vyniká zejména svým dobrým bruslením a prací před brankou, dokáže být pro soupeře velmi nepříjemný. Ve svých pětadvaceti letech má našlápnuto velmi dobře a vedení Sparty si od tohoto hráče hodně slibuje. Právě on by totiž měl být jedním ze základních stavebních kamenů, který pomůže zacelit vzniklé mezery způsobené odchodem několika klíčových hráčů.

Nyní hráč, kterého fanoušci vídali se třináctkou na zádech, znovu zvedl kotvy, když posílil náš tým. Po předčasném ukončení sezony se spekulovalo o zájmu několika extraligových mužstev, Ladislav Zikmund si nakonec vybral Spartu, kde bude působit poprvé ve své hokejové kariéře. Co Sparta tímto přestupem získala? Zabydlí se hokejový loupežník ve Spartě a pomůže jí k nejvyšším metám?

Statistiky hráče:
Věk: 25
Úspěchy: 2x mistr slovenské extraligy
Minulá sezona: 51 zápasů (15+15 = 30 bodů; -12)

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments