Kdy jindy, když ne teď?

Už 14 let čekáme na titul, což je v rámci samostatné české Extraligy naše vůbec nejdelší čekání. Kdy jindy, když ne teď by měla šlapající Sparta získat pohár nejcennější?

Silné zázemí, kvalitní management a výborní trenéři. Dobře poskládaná soupiska. Alespoň papírově se to jeví jako loženka, rozhodovat se ale bude samozřejmě na ledě. Po základní části je však důvod k oslavám, vize vedení se přenesla na ledovou plochu a Sparta vyhrála základní část. K tomu je nejlepším produktivním mužstvem a nejlepším defenzivním. V kanadském bodování skončil kapitán Michal Řepík na čtvrtém místě, v první desítce máme další dvě jména (David Tomášek a Roman Horák) a v první dvacítce další dvě (Lukáš Rousek a Lukáš Pech).

Mezi obránci v rámci kanadského bodování se především díky skvělému finiši vydrápal na šesté místo Jan Košťálek, zdatně mu sekundují desátý David Němeček a patnáctý Adam Polášek. V bilanci +/- zase vévodí celé soutěži Martin Jandus. Hned čtyři centři si potom drží úspěšnost na vhazování přes 56%. V brance to jistí Saša Salák, který za 11 zápasů zapsal 8 výher (jedno čisté konto) a především průměr obdržené branky na zápas 1.63 a procentuální úspěšnost zákroků 94%! Právě Salák by měl být podle mě jedničkou do Play off a krýt záda mu bude Matěj Machovský, který si sice zhoršil ke konci ročníku statistiky, ale pořád je na druhém místě v průměru počtu obdržených branek u brankářů s vyšší vytížeností.

Vyrovnaná soupiska

Tým je navíc dobře doplněný o zkušené hráče. Nejen Salák, ale také Sobotka výborně zapadl. Lukáš Pech je ve svém věku až neskutečný a stále velmi velmi prospěšný. Do obrany přišla zkušenost v osobách Poláška a Němce, které v tomto ohledu doplní také Jurčina, který už stihl prodloužit smlouvu. Vyrovnané čtyři pětky, kde může zápas rozhodnout kdokoliv.

Foto z přípravy: HC Sparta – Liberec 2020-08-26

Tenhle tým je hladový a jde si pro titul. Pro některé hráče je to velká šance si na domácí pohár sáhnout před odchodem ať už do zahraničí, nebo jinam v rámci Extraligy. Deník Sport přišel s informací o zájmu Litvínova o Sukela s Kudrnou. KHL zase mocně touží po Tomáškovi se Sobotkou. Zahraniční angažmá by chtěl vyzkoušet Matěj Machovský a určitě také Adam Polášek. Lukáš Rousek určitě půjde opět do kempu NHL a velmi pravděpodobně tam už zůstane. Ani zájem o Jana Košťálka nijak neochabl. I proto všechno věřím, že do toho celý tým dá úplně všechno a za několik týdnů budeme šampiony!

Kdy jindy, když ne teď? 

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments