Kdo je Mario Galinovič

Před nedávnem jsme představili nový realizační tým včetně hlavního kouče. Nyní si představíme také trenéra brankářů Maria Galinoviče. 

🇬🇷 Mario není rozhodně žádné ořezávátko a v hráčské kariéře toho dokázal hodně. Vyhrál řecký titul i pohár (Panathinaikos), s Osijekem vyhrál chorvatský pohár. V Lize mistrů si v dresu Panathinaikosu zachytal v 15 utkáních, udržel čisté konto třeba doma proti Barceloně (0:0). Také se Spartou se Galinovič potkal a to dokonce čtyřikrát. Dvakrát nás jeho Panathinaikos totiž vyřadil v kvalifikaci do Ligy mistrů. Mario byl samozřejmě v brance ve všech čtyřech případech. V sezóně 04/05 ho v Řecku vedl jako hlavní kouč Zdeněk Ščasný.

🇭🇷 Za národní tým naskočil do jednoho zápasu a jako dvojka kryl záda Pletikosovi na Euru 2008.

🥅 Celkem Mario odchytal 229 soutěžních utkání a ve 102 z nich udržel čisté konto. Kariéru pověsil na hřebík v roce 2012 (36 let) a dal se na trenérskou kariéru. Tu započal v Panathinaikosu Atény, kde také poznal Andreu Stramaccioniho, který si ho později přivedl do Prahy. Jako jediný z trenérského štábu po odchodu AS na Letné zůstal. Loni vytvořil sehranou trenérskou dvojici s Danielem Zítkou, který po skončené sezóně na vlastní žádost z klubu odešel a zároveň doporučil Maria, jako svého nástupce.

🏃‍♂ Mario je stále v neuvěřitelné formě a naši brankáři dostávají v přípravě i v trénincích zabrat. Možná jste si všimli z videí z Rakouska jak se umí do míče opřít a jak přesně a tvrdě trefuje místa, která potřebuje. Na své fyzičce pracuje denně a při několika kilometrovém běhu je průměrný čas nad 4 minuty na kilometr prý chůze 🙃

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments